Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha egy 3 db-os havi lencse...

Ha egy 3 db-os havi lencse dobozból az első rossz, nem illeszkedik jól a szememre, akkor mennyi az esélye, hogy a másik 2-is hibás?

Figyelt kérdés
2015. jún. 27. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mostanában miért van ennyi ilyen kérdés.Én optikában dolgoztam.Ha valaki lencsét akart,akkor jött vizsgálatra,ahol megnézték a szemét,adioptriát,a görbületet és ez alapján rendeltünk PRÓBAlencsét,ami ingyenes.Ha megérkezett a lencse,behívtuk a vevőt,feltettük neki,elment egy-másfél órát sétálni,ezután megnézte ismét az optometrista,vagy a doktornő,és ha illeszkedett,látott benne,nem szúrt,akkor elkezdtük betanítani.Ha nem volt jó,akkor másik fajtából szintén próba.De addig míg nincs meg a tökéletes lencse,nincs dobozos rendelés.És ez akkor is így működött,ha változik a dioptria,vagy más fajta lencsére szeretne váltani a vevő.Ezek a kontaktlencse szabályok.Tehát kizártnak tartom,hogy ezeknek a betartása mellett ne legyen jó a lencse.Ha bármelyik fél eltér ezektől a dolgoktól,neten rendeli a szerinte jó lencsét,vagy az optika részéről nincs maximális felvilágosítás és vizsgálat,akkor nincs reklamációnak helye.
2015. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Optikában vettem a lencsét, ez már a 2. doboz ugyanabból a fajtából, ugyanazzal a dioptriával. Az első dobozzal nem volt gond, ezzel meg igen. A 2. doboz rendelése előtt nem kaptam próbalencsét mivel ugyanolyan lencséről van szó.
2015. jún. 27. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Értem.Előfordulhat,de szerintem tízezerből egyszer,hogy selejtes egy lencse.Szerintem menj be az optikába,hogy nézzenek rá,az a biztos.Ott látják a műszeren,ha tényleg nem jó és adnak is egyet grátiszba.Én adnék.Többször próbáltad betenni?Nem lehet,hogy csak egy kicsit begyűrődött,vagy szösz került bele,esetleg megsérült?
2015. jún. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltam náluk tegnap, a lencse volt rossz. Azt nem tudom, hogy a másik 2 is biztosan rossz e. Mert ha igen, akkor fölöslegesen adtam ki érte egy csomó pénzt. Az optikus azt mondta hogy próbáljak ki egy másik fajtát, abból rendelt egy próbalencsét. Ha az új fajta jó lesz, akkor mi lesz ezekkel amik itt vannak nálam bontatlanul? Visszaveszik? Mert lehet ezek is rosszak.
2015. jún. 27. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!