Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rosszul látoK! Jobb szemem...

Rosszul látoK! Jobb szemem 0.2 Bal szemem: 0.15-ös Mennyibe fog kerülni csak a szemüveglencse? Ez a diopria elég erős vagy mit javasoltok lencse vékonyítást stb?

Figyelt kérdés
2015. jún. 22. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
nincs ilyen lencse 0,25-ös a legkisebb...ezeket az értékeket honnan szedted?
2015. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igaza van az elsőnek,

egyébként a lencsék ára változó van olcsóbb egészen a drágáig attól függ milyen rétegeket kérsz rá, ezt majd elmondják, az enyém középárkategóriájú kb 9000 volt darabja 2 éve.

2015. jún. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dehogy látsz rosszul. Ennyire még nem is adnak szemüveget, épp csak egy hajszálnyi eltérés van a tökéletestől. Sok esetben szemüveggel, kontaktlencsével se tudják ennél jobbra beállítani a látásélességet.

Én erre még nem csináltatnék szemüveget. Egy jó minőségű lencse kb 20ezer lenne - ha létezne ilyen paraméterekkel. Vékonyítottat nem is lehetne, ezt még vastagítani kéne kb, hogy ne essen ki a keretből. :D

2015. jún. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem a érdező nem jól fogalmazta meg a kérdést. az embernek,ha éles a látása, akkor, a látásélessége 1.0. neked valószínüleg elég rossz a szemed. nekem a látásélességem 0.4 és 0.16. de ez most csak egy példa volt neked. ez nem a dioptriát jelenti. milyen vizsgálaton voltál?

de ha nem jól rtelmeztem akkor bocsi... (amugy meg nincsen a számok előtt az hogy + vagy hogy -...

2015. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Védőnő írta rá a papíromra!
2015. jún. 23. 19:27
 6/7 A kérdező kommentje:
És a látásélesség van rá írva!
2015. jún. 23. 19:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor miért dioptriát írtál, ha látásélesség van a papíron? Amúgy, ha ennyi a látásélességed, akkor hogy kb 5 cm a látótávolságod, hogyhogy nem mész neki semminek?
2015. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!