Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes kontaktlencsére váltanom?

Érdemes kontaktlencsére váltanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már 6-7 éve rossz a szemem, és csak az elmúlt 3 évben hordom rendszeresen a szemüvegemet. Nem sokára szemészetre megyek mert rosszabb lett a látásom, és arra gondoltam, hogy kontaktlencsére váltanék. Miért? A szemüveg már rohadtul idegesít sportolásközben, törölgetni kell, mert tényleg semmi extra... szóval értitek. A (kemény)kontaktlencséről azt hallottam, hogy kevesebb vele a baj, 1 hónap után meg is lehet szokni. Szerintetek, váltsak át? Mennyire alkalmas sportolásra(PL. foci közben fejeléskor ki tud esni?)? Ár szempontjából kedvezőbb mint a szemüveg?



2015. jún. 7. 20:11
 1/4 jorpet válasza:

Szia!


Én 8 éve használok lágy lencsét és azóta nem kellett változtatni a dioptrián. Én is nagyon rühelltem már a szemüveget, így kényelmesebb. Lehet, hogy drágább mulatság, mint a szemüveg, de én úgy vagyok vele, hogy nekem megéri.

2015. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes, legalábbis lágy lencsére váltani mindenképp, keményet csak annak adnak akinek mást nem bír a szeme. De az kevésbé kényelmes dolog.
2015. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nézd, nem tudom hány éves vagy és milyen gyenge a szemed. Mert egy 12 éves gyereknek pl. másfeles dioptriára nagy valószínűséggel nem adnak. Persze nálad gondolom nem ez a helyzet. Nekem világ életemben sajnos az egyik szemem mínusz 10 körüli volt a másik -6-os, és még ha a legjobban is volt elvéknyítva, a két szélén látszott, hogy milyen vastag. Én már 11 évesen kaptam kontaktlencsét, azért mert túl nagy volt a két szemem között a különbség. (Amúgy úgy tudom a javasolt korhatár 16 év). Valószínüleg azért mert macerás. Nagyon higiénikusan kell vele bánni. Én eddig csak egy max. két féle lencsét használtam, azt ami a legjobb. Ez havi lencse, én asszem 3 párat kapok kb. 20 ezerért. Egy évben majdnem 80 ezer az ára, vagyis nem olcsó. (de neked valószínűleg nem lenne ennyi mert akinek erős a szeme, többet fizet akinek jobb a szeme, olcsóbban megússza.) Vannak olcsóbbak, lehet ez a minőségben is megmutatkozik, de azokat nem ismerem. Meg ugye szemüveget is kell mellé venned, ami szintén nem olcsó... A kontaktlencse nem esne ki a szemedből, persze elcsúszhat, és ha addig addig bűvészkednél a szemeddel akkor ki is eshet. Úszásnál, fürdésnél én vagy kivegyem, vagy úszószemüveget veszek fel ( az úszószemüveget is lehet dioptriára kapni). Egyszer jött egy hullám bele a szemembe... nem volt vicces. Na mindegy. Ha sokat hordtad a szemüveget és leveszed ilyen folt szokott a szemednél lenni. Ha lencsére váltasz, és van ilyen gondod ajánlom, hogy nyáron napoztasd az arcod. Mert ugye a szemüveg alatt ugye nem fogja le a nap stb. Ár szempontjából tehát talán egy kicsit olcsóbb, de kell a lencse mellé szemüveg is... tehát így nem éri meg a kettő együtt. Ajánlani tudom, az elején még meg kell szokni a berakását de belejön mindenki. Lehet szemcseppet is kapni külön erre a célra, szóval hajrá!!!

15/l

2015. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Váltani nem tudsz, esetleg a szemüveg mellett tudsz kontaktlencsét használni de az kizárt, hogy eldobod a szemüveged a kontaktlencse miatt. Vannak helyzetek amikor a szemüvegedet kell használnod a kontaktlencse helyett(láz, megfázás, szemgyulladás, allergia).


Kemény kontaktlencsét csak speciális estekben adnak, a legtöbben a lágy lencsét használják. Sportoláshoz jó és nem tud kiesni a szemedből ha rendesen raktad be.

Árban drágább mint a szemüveg de mint mondtam, nem helyette veszed hanem a szemüveg mellé. 3 hónapra nekem 6-7 ezer ft a netről rendelve + folyadék ami nekem kb 1500ft és szintén 3 hónapig jó kb. Ha kiszámoljuk akkor havonta kevesebb mint 3000ft megy el kontaktlencsére..

2015. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!