Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveges vagyok, szeretnék...

Szemüveges vagyok, szeretnék kontaktlencsére váltani?

Figyelt kérdés
Éjjel-nappalit szeretnék!Szóval a kérdésem az, hogy mik a tudnivalók, melyik a legjobb/legmegbízhatóbb márka, mik azok amikről jó tudni, szóval így összességében mindenről szeretnék hallani!?Előre is köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 3. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Több, mint 20 éve hordok kontaktlencsét. Az első és legfontosabb, hogy el kell menned egy kontaktlencse szalonba, ahol megvizsgálják a szemedet, ha nem találnak semmi ellenjavallatot, kapsz egy próbalencsét, megtanítják neked, hogy kell feltenni, hogy kell ápolni, eleinte csak egy órát szabad hordani, utána egyre többet naponta. Ha beválik, akkor kapsz több havi adagot és időnként vissza kell járni szemvizsgálatra. Fontos nézni, hogy nem eresedik-e a szemed tőle, stb. Léteznek elviekben éjjel-nappal hordhatók, de csak elviekben. Alváshoz mindenképp ki kell venni, mert a szem kiszárad a kontaktlencsétől, eresedik, bedagad. Tudom, miről beszélek, mint írtam, több, mint 20 éve hordok kontaktlencsét. A neked megfelelő márka kiválasztásában segít a szalon szemésze. Ne te keress vmit a netről, sok mindent meg kell néznie a szemésznek, hogy jó legyen a dioptria (mert más kell ám, mint szemüvegnél!), jó legyen a görbület.

Ha este buliba mész, akkor addig bent maradhat, de utána vedd ki, úgy aludj, nélküle. Közben is érdemes kivenni tiszta kézzel és a tisztító folyadékkal kicsit áttisztítani, mert beváladékosodhat, ha mondjuk füstös, poros helyen használod sokáig. Csapvízzel eszedbe se jusson lemosni, a tisztító folyadék speciális, síkosító jellegű, fertőtlenítős anyag. Gyógyszertárban olcsóbbat vehetsz, a szalonokban drágább. Netről már csak akkor rendelj lencséket, ha biztosan jól bevált az adott márka, jó a dioptria, de akkor is tartsd be a szemvizsgálatokat (úgy félévente szükséges) és figyelj a rendelésnél, nehogy rossz értékeket adj meg (+-os, --os, görbület, márka).

Szóval: irány egy kontaktlencse szalon és hajrá! :-)

2015. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!