Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Olvasáshoz milyen fény optimál...

Olvasáshoz milyen fény optimális? (szórt/irányított; fényerő; hullámhossz)

Figyelt kérdés
Ha tudtok írjatok linkeket is, mert én nem találtam erről semmit, és az, hogy ide valaki beír egy mennyiséget, nem biztos, hogy valós.
2010. febr. 2. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan a napfény a legjobb ami szórt és minden hullámhossz benne van mesterséges fényforrásnál is azt kell közelíteni. Mert ami minél több hullámhosszt tartalmaz annál jobban lehet látni. Ilyen nincs hogy egy érték jó a 380-760 nm közöttből minél többnek benne kell lennie.
2010. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megnézném, mivel közelíted meg a Nap fényerejét...:D

Mellesleg szerintem a fehér papírról visszaverődve a napfény már káros a szemre.

Milyen erejű fény optimális olvasáshoz?

Min.-Max.

2010. febr. 2. 13:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha a hullámhosszra írtad, akkor értem, viszont nem csak a káros sugaraktól károsítja a szemet, hanem alapból zavaró az a fényerő.
2010. febr. 2. 13:14
 4/5 anonim ***** válasza:
A természetes, célszerű az íróasztalt az ablak közelébe tenni.
2010. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

És mi van, ha borús az ég, vagy lemegy a Nap?

Konkrét fényáram értékek érdekelnek.

2010. febr. 3. 07:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!