Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Több szakmánál (pl. rendőr),...

Több szakmánál (pl. rendőr), miért kizáró tényező ha valakinek színtévesztése van?

Figyelt kérdés
Bármilyen mértékű. Nálam 23 év alatt a probléma annyiban jelentkezett, hogy azokon a pöttyös képeken nem látom mindegyik számot. Ennyi. "Ugyanúgy" látom a színeket (elvileg árnyalatni különbségek vannak) és nem értem milyen probléma lehet ebből. Le kellett írjam, mert sokan keverik a színvaksággal.
2010. jan. 27. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Mondjuk megbünteti azt, aki átmegy a zöldön?
2010. jan. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy látom a kis leírásom sem segített, hogy elkerüljem az ilyen választ. Ha nem tudod mi az a színtévesztés, kérlek ne írj hülyeségeket. Köszönöm.
2010. jan. 27. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Feltételezem, ha nem látod azokat a számokat, akkor bemondásra nem fogadják le, hogy mindent ugyanúgy látsz. Ezek után beskatulyáznak színtévesztőnek. A linken található középső és alsó ábra alapján a zöldet meg simán be lehet nézni sárgának vagy narancsnak:

[link]

2010. jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy nem bünteti meg, aki még átmegy egy sárgán.
2010. jan. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mint mondtam minden színt látok, de a színtévesztést tesztelő pöttyös ábrákban nem mindegyikben látom a számokat és csak azt nem értettem, hogy ez miért tilt el több szakmától. Bizonyára vannak súlyosabb esetek, de minden mértékű szntévesztés kizárást von maga után ezen szakmákban..
2010. jan. 30. 15:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is színtévesztő vagyok és én sem értem az egész rendszert! Elsőnek rendőr akartam lenni, de amikor az egyik osztálytársam, aki nem színtévesztő és nem tudta ennek ellenére leolvasni azokat a bizonyos pöttyös ábrákat és megbuktatták, lemondtam az egészről. Aztán elkezdtem nézegetni, hogy mihez nem kell színlátás és megdöbbentem, hiszen a második amit szerettem volna(szeretnék) az a szakács és elvileg ahhoz is kell(nemtom miért?!), aztán fogorvoson gondolkodtam és történetesen oda is kellene, pedig a színtévesztők is látják, ha egy fog sárgább, vagy fehérebb, vagy akármilyenebb...! Szóval ez nagyon rosszul van kitalálva. Nehogy már egy ilyen kis dolog határozza meg az egész életet! Nem látom a baboskönyvben a számokat, na és...? Kit érdekel? Miért fontos ez? Színeket én is látok, csak éppen nem mindet tudom megkülönböztetni (messziről). Legszívesebben agyonverném, azt aki ilyet kitalált, hogy ehhez kötik a szakmákat. Biztos vagyok benne, hogy olyan tette, akinek semmi köze a színtévesztéshez és lényegében azt sem tudja, hogy valójában mit lát egy színtévesztő és mit nem. Nem sok különbség van!
2010. jún. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 2010-06-16 19:19


Igazad van! Én is színtévesztő vagyok és kib.szás az egész . :@ Mindent ugyanúgy lehet látni csak azt a sz.r babos táblát nem. :/ Én pilóta szerettem volna lenni , de nem lehettem ez miatt, se légiforgalmiirányító se. És most azt se tudom mi legyek, mert 150 szakma kizárva. -.-

2011. okt. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó 2-vel!Én is színtévesztő vagyok.Elektronikai technikus akartam lenni,csak színtévesztő vagyok,úgyhogy lemondtam róla.Most pedig egyik haverom rendőrnek megy,én is elgondolkodtam ezen és egészen megtetszett az ötlet,erre kiderül,hogy ott is baj a színtévesztés...Rohadnának meg
2014. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!