Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól lehet az...

Hány éves kortól lehet az embernek kontaktlencséje?

Figyelt kérdés

13 éves vagyoyk és msotmár 1.5-ös szemüvegem van és egyre csak romlik. mostmár lehetne kontaklencsém vagy van valami korhatár??

előre köszi


2009. dec. 31. 17:57
 1/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem 7. után, azaz 13 évesen lett lencsém. Kisit húzta ugyan a szemorvos , de versenyszerűen sportoltam, úgyh belement. Sztem beszélj előtte mindenképp szemésszel, ő tudja leginkább ezt megmondani.

2009. dec. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nincs korhatár csak inkább a szemüveget ajánlják mert nincs vele sok gond míg a kontaklencsét eleinte nehéz feltenni stb., de ha megtanulod hogy kell feltenni akkor már nincs gond :)
2009. dec. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ja azt mondták h eleinte nem olyan kényelmes feltenni de azért jobb mint a zsemüveg mert azza legyre csa kromlik és ismerősöm váltott kontaklencsére és neki már nem rosszabodik. de.. szerintem is el fogok menni és próbálgatni fogok párat =)
2009. dec. 31. 18:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 éves a fiam és focizik,a szemüvege állandóan deformált.A szemorvos azt mondta csak 4 év múlva kaphat lencsét.Sajna!
2010. jan. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de 14 évesen már bárkinek adnak? ha pl: én csak kosarazok meg hip-hopot táncolok: mongyuk a tánc maitt kéne a lencse mert a terembe neon van és nagyon bántya a szemem 2 órűs edzés és egy óra múlva már úgy fáj a szemem h legszívesebben csukottszemmel lennék =) szal akkor
2010. jan. 1. 21:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez azért nem úgy működik, hogy elmész és "próbálgatsz párat". Menj el szemészetre, optikába, megvizsgálnak, kapsz egy próbalencsét, megnézik jól illeszkedik-e stb stb. A lencse másmilyen dioptriájú lesz, mint a szemüveg. Megtanítják, hogy kell betenni, kivenni, ápolni a lencséket. Nagyon fontos a higiénia, ha lencsét szeretnél használni. Ha nem tisztítod és tárolod rendesen őket, szép kis fertőzéseket szedhetsz össze.
2010. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 12 évesen lett kontaktlencsém, de nem akadékoskodtak. Ofotértbe voltam.
2010. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mi ma voltunk bennt a corába és oda kaptunk "beutalást" szerdára akkor kapok majd egyet próbára meg ja megtanítanak mindent. Mondta h kb. 14 éves kortól de ez csak a hanyagság miatt kell. :DDDf
2010. jan. 3. 19:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Üdv a lencsések közt:P
2010. jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
thx örülök neki hlesz bár végülisc sak pénteken sajnos így jött ki :'(
2010. jan. 6. 16:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!