Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem tudom berakni a kontaktlen...

Nem tudom berakni a kontaktlencsét? Van erre valami jó módszer?

Figyelt kérdés
Ma voltam a betanításon, ahol azt mondták ügyes vagyok, de én nem ezt tapasztaltam. Másfél óra volt mire beraktam és kivettem mindkettőt. De már nagyon ideges voltam mert egyszerűen nem tudtam berakni mert mindig belepislogtam. Amikor belement akkor sem vettem észre a betanító mondta hogy bent van és pislogjak. Valahogy nem merek a szemembe nyúlni a lencsével. Kiszedésnél pedig húztam le (ahogy azt mondták) de egyszerűen nem jött ki, nagy nehezen tudtam kiszenvedni, de mindkét szemem nagyon vörös volt, kb mint aki egész nap sírt volna. Tehát a kérdés: jó módszer a betevésre, kiszedésre? rendszeresen fog fájni utána a szemem vagy most csak a próbálkozásoktól?

2014. ápr. 16. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Először én is vagy fél órát nyűglődtem vele. Bele fogsz jönni.

Ha belepislogsz, akkor az egyik kezeddel húzd szét a szemhéjad amikor beteszed.


Kivételnél én úgy csinálom, hogy óvatosan összecsippentem. De csak annyira hogy feltapadjon a kezemre.

2014. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is másfél óra volt elsőre, szerintem ez normális annál aki fél a szemébe nyúlni. Gyakorold minden nap ahogy mutatták és pár nap múlva már menni fog könnyen. Mondjuk nekem kivételt úgy mutatták hogy csípjem össze a lencsét a szememen. Az nekem nem volt olyan nehéz mint berakni.
2014. ápr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínúleg már profi vagy a lencsézésben, de azért leírom, hogy nekem kb 2 órámba telt a betanítás, közben le kellett tövig (kb húsig) vágni a körmöm és még így is kimartam a szemem.. Szerintem rosszul tanítják, vagy én vagyok szerencsétlen, nem tudom:D

Az én módszerem az, hogy berakásnál a jobb kezem mutatóujjára (az ujjbegyre) teszem a lencsét, a bal kezemmel pedig felhúzom a felső szemhéjamat. Amikor ez megvan bepasszítom a jobb mutatóujjammal a lencsét a szemembe, pislogok kettőt és a helyén van:D.

Kivételnél pedig a két gyűrűsujjamat használom, az ujjbegyeket. Elsőre furcsának hangozhat, de nekem működik. A két gyűrűsujjam ujjbegyével összecsippentem a lencsét és kiszedem a szememből. Esély sincs rá h kimarjam a szemem vagy hasonló, mivel csak ujjbeggyel érek a szememhez. Mondjuk a kivételhez kell egy kis gyakorlás, mivel akkor nyitva kell tartanod a szemed, nem húzod fel a felső szemhéjad, de 3 alkalom után simán fog menni.

Ja és ezeket azért kellett kifejlesztenem mert állandóan kimartam a szemem, akármilyen pici körmöm volt, ezzel az ujjbegyes módszerrel pedig akármilyen hosszú műkarmom is lehet, mert biztonságos ;) Remélem értelmezhetően írtam le:D

2014. máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!