Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gyakori kötőhártyagyulladás?

Gyakori kötőhártyagyulladás?

Figyelt kérdés

Tavaly decemberben volt életemben először kötőhártyagyulladásom. Estére jött ki, így csak ügyeletes patikába mentem, recept nélkül kapható kenőcsöt kaptam, ami 2-3 nap alatt rendbe tette a szememet. Ezt követően kb március elején a szemeim ismét pirosak lettek és minimálisan váladékoztak. Akkor csak sima gyulladáscsökkentő szemcseppet használtam, semmi mást, de ettől is elmúlt 1-2 nap alatt a probléma. Esélyes, hogy ez nem kötőhártyagyulladás volt.

Ma viszont ismét úgy ébredtem, hogy az egyik szemem összetapadt, váladékozik, piros és duzzadt.


Kerestem a közös tényezőket, hogy mi az, amit minden alkalommal ugyanúgy csináltam, és nekem egyedül az tűnt fel, hogy kb december óta van új napszemüvegem, ami oldalt nem fed, és ebben is vezetek. Minden esetben, amikor probléma lett a szememmel, előtte úgy jártam kocsival, hogy az ablakot lehúztam kb félig. Elképzelhető, hogy a huzattól alakul ez ki nekem?

Másik kérdésem, hogy menjek-e szemészetre ezzel a problémámmal (hogy ilyen sűrűn jön elő)?


2014. ápr. 1. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen menj el a szemészetre,ott majd megmondja a doki mitől lehet.
2014. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ma benéztem a rendelőbe, de vagy 2 órát kellett volna várnom, míg sorra kerülök, így eljöttem, mert dolgom volt. Ha holnapra nem lesz szebb, akkor megint elmegyek. Egyébként ma kamilláztam, cseppentettem és krémeztem is. Reggelhez képest is sokkal szebb már, akkor nagyon váladékos volt, de napközben csak könnyezett. Egyedül annyi a gond, hogy piros és kicsit fáj.


Amúgy pár napja náthás is vagyok, tüsszögök és folyik az orrom. Talán ez ment most rá a szememre.

2014. ápr. 1. 19:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet,de nem árt ha orvos megnézi.
2014. ápr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mára már egyáltalán nem váladékozik és csak minimálisan pirosabb a normálisnál. Használt a kenőcs és a csepp. Ezzel már nem megyek szemészetre. Az a szomorú, hogy amikor tényleg kell, akkor 2 órát kellene ülnöm a váróban, mire sorra kerülök. Egyrészt kinek van erre ideje munka mellett, másrészt pedig az alatt az idő alatt mennyi minden más nyavaját is összeszedhetünk a kórházban.
2014. ápr. 2. 19:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!