Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez volna a kötőhártyagyulladás?

Ez volna a kötőhártyagyulladás?

Figyelt kérdés
Sosem volt még ilyen problémám, de most estére észrevettem, hogy a szokottnál joobban váladékozik a szemem (10 percenként összegyűlik a szemzugban), valamint pirosabb is és kicsit szúr. Néha homályosan látok és folyamatos pislogásingerem van. Ez volna a kötőhártyagyulladás? Patikában vény nélkül csak a septosyl kenőcsöt adták ki, a éeírásában olvastam, hogy kifejezetten arra való. Akkor ez így elegendő lesz? Egyéb praktikát tudnátok tanácsolni? Pihentessem, vagy mit kell ilyenkor tenni?
2013. nov. 8. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem asszem a 10. szülinapomon volt kötőhártya gyulladásom. Nekem is váladékozott a szemem, és szút is. Piros is volt, rá adásul, ha kicsit lejjebb húztam, fehér genny szerű valami volt a hús résznél( nem tudom minek hivják ) Az viszont elég gáz volt, hogy éjszaka a váladéktól összeragadtak a szempilláim és fogalmam sincs mikor, de fel ébredtem meg akartam nézni mennyi az idő, de nem tudtam ki nyitni a szememet, úgy voltam vele, majd anyám felkelt és aludtam tovább :). Arra nem emlékszem kaptam e valami cseppet vagy kenőcsöt. Ha esetleg neked is úgy összeragadnak a szemeid nedves törölközővel gyengén dörzsöld. Remélem tudtam valami hasznosat mondani! Ha 4 napon belül nem enyhül szerintem fordulj orvoshoz!
2013. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Estére bekentem a kenőccsel, amit recept nélkül vettem. A váladékozás megszűnt, ahogy látom (bár tiszta kenőcs, így lehet, hogy csak emiatt nem látom), már nem is szúr. Viszont kicsit feldagadt és piros. Anyum azt mondja, ez normális. Reggel is kentem, este is fogom. A patikus azt mondta 5 napig kenni kell. Viszont ha 2-3 napon belül nem javul, menjek orvoshoz.
2013. nov. 9. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!