Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a havi kontaktlencsét több...

Ha a havi kontaktlencsét több hónapig használom akkor az baj?

Figyelt kérdés
És miért baj? Van más is aki tovább használja mint kéne?
2009. dec. 10. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem szórakozásból "havi"
2009. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 issti ***** válasza:
100%
Nagy baj! Lerakódnak benne mindenféle fehérjék, és remek bacitenyészet alakul ki benne. Lehet hogy 10 évig sem okoz gondot, de utána egyszer csak vége a lencsézésnek, és örülhetsz, ha ennyivel megúszod. Lencsét cserélhetsz, de szemet nem!
2009. dec. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De hát rendszeresen tisztítom és csak minden második nap használom. Vagy ez nem számít?
2009. dec. 10. 18:11
 4/5 issti ***** válasza:
100%
Sajnos nem lehet a belsejéből kitisztítani mindent, és a nedvességet sem lehet teljesen pótolni áztatással. Ne kísérletezz, nem éri meg. Saját tapasztalatból mondom.
2009. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne használd tovább, mint amennyire tervezve van. A szemed nem játék. Nem éri meg a rizikó. A fehérje lerakódásokat nem tökéletesen tudod leszedni még a legjobb ápolókkal sem.
2009. dec. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!