Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gyenge vagy eros dioptria?

Gyenge vagy eros dioptria?

Figyelt kérdés

az lenne a kerdesem hogy nem regen voltam szemkiviszgalason ahol megalapitottak h -5 ös szemuvegr evan szuksegem.Par evig pedig -8,5es dioptriajut hordtam amit megint mas szemorvos irt fel termeszetesen gagyibb gepei voltak

Lehet h most azert latok rosszul gyengebb szemuveggel mert eddig eroset hordam ?



2014. jan. 31. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát előfordulhat, hogy valóban túl erős szemüvege viseltél, és még idő kell, míg az újhoz szokik a szemed. De az is lehet, hogy túl gyenge szemüveget írtak fel. Lehet, ha valóban - 5.00 dioptria kell, akkor első szemüvegnek mondjuk jobb lett volna, ha - 6,50 szemüveget adnak, aztán 1 év múlva újra lehet csökkenteni a -5,00 d-re. De mivel ezek a lencsék gondolom vékonyítottak és drágák, a szemész ezt a költségkiadástól szerette volna megkímélni. Minden esetre legalább 1 hónap megszokási időt hagynék neki, de ha autót vezet, azért ebben a -5.00 dioptriában, amíg nem lát vele jól, nem vezetnék...
2014. febr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már kezdem szokni,sajnos autot naponta vezetek munka jaras vegett,ezert nem olyan rossz a latasom csak furcsabb.Elvileg lezeres szemmútetre indultam aztan ott alapitottak meg hogy gyengebb szemuvegre van szuksegem tehát most 2-3 honapig kell ezt hordanom meg megnyugszik a szemem aztan ujra vizsgalat :) mert igy nem voltak jok az eredmenyeim nagyon meg volt feszulve a szemem a eros dioptria miatt
2014. febr. 2. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!