Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A -2,5-ös dioptria milyennek...

A -2,5-ös dioptria milyennek számít?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy,ha annyi kell,hogy jól láss messzire?

A 8 dioptriától messze van.

2014. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Épp elég ahhoz, hogy ne láss jól.

Nekem -7,5ös a szemem, és felváltva szemüveg/lencsét hordok. Így rendesen látok, igaz nélküle még szinte kicsit sem :D Ez már a nagyfokúba tartozik, a -2,5 pedig még kisfokú rövidlátás:)


A régi szemüvegem meg eléggé vastag, meg nagyon "csúsztatja" a képet, azért nem szeretem. Csak szemgyulladás esetére lett csináltatva, így nem kértem rá vékonyítást, úgyhogy majdnem egy centi vastag a lencséje xd De nincs rajta cilinder, meg már változott a dioptriám, úgyhogy lett egy másik, de az jobb.


De egy -2,5ös szemüveget meg lehet csináltatni 1,5ös műanyagból. Csak egy jó keret, és rendben van minden :) Javaslom a keretnélküli kereteket, ha szemüvegvásárlás előtt állsz. Nekem keretnélküli, 1,7es anyagból van, és a vastagsága kb ekkora:

[link]



22/F

2014. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, hány éves vagy. Ha mondjuk 16 körül, akkor még egy-.két dioptriát valószínűleg romlani fog, mire huszonegynehány éves korodra megáll.

Nekem 16 éves koromban 9-es volt, és végül 14-nél állt meg. Úgy 12-nél jelentkeztek először a súlyos rövidlátás szövődményei: retinabevérzések, üvegtesti homályos, stb.

Szóval a 2,5 miatt nem kell aggódnod. Ha már nem romlik majd tovább, egy lézeres rutinműtéttel megszabadulhatsz tőle.

2014. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!