Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 13 éves vagyok,9 éves koromban...

13 éves vagyok,9 éves koromban kaptam szemüveget, akkor 0,5 és 1-est. Folyamatosan romlik a szemem, most 2,75 3,25-ös kontaklencsém van. Mit tegyek, hogy ne romoljon tovább?

Figyelt kérdés
suliban utolsó padban ülök, nagyon messze a táblától. üljek előrébb? és milyen ételekkel lehet lelassítani? Sok zöldséget gyümölcsöt, köztük rengeteg répát eszek. Bármilyen módszer jól jön!
2009. dec. 2. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
hát a répával,meg ezekkel nem sokra mész,mivel nem vitaminhiány miatt látsz rosszul..ülj előrébb, sötétben,fáradt szemmel már soha ne olvass,ne nézz tévét,ne számítógépezz (utóbbi kettőt ne csak sötétben ne csináld,de világosban se sokszor). később majd megműttedheted a szemed. van látásjavító szemüveg is,tudod,az a lyukacsos,bár nem tudom,hogy mennyire használ,meg,hogy mennyibe kerül.
2009. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán szemtornával. De 13 évesen kontaktlencséd van? Nekem azt mondták a szemészeten hogy csak 17 éves kor után lehet csak vagy akkor ajánlott inkább.
2009. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 issti ***** válasza:
Ha mindig a pont megfelelő erősségű lencsét/szemüveget használod, nagy valószínűséggel tovább romlik. Érdemes egy kicsit gyengébbet hordani, amivel még elég jól látsz. Sokat fókuszálj távolra, ne nézd túl közelről a dolgokat. Szemtornának a váltogatott közelre-távolra fókuszálás hasznos lehet. 20 éves korod után, ha megállt a romlás (de csakis akkor) lézeres műtéttel megszabadulhatsz a segédeszközöktől, de addig várnod kell.
2009. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen lett szemüvegem, de 22 éves koromig romlott folyamatosan, és most már 6-os. Talán megállt.
2009. dec. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:)amúgy kontaklencsét 10 éves kortól lehet hordani.és az miért jó ha gyengébb a szemcsi?úgy nem látok
2009. dec. 4. 14:21
 6/8 anonim válasza:
én 12 éves vagyok, és nekem is van kontaklencsém. Azszemész azt mondta, hogy ez lessítjaa szem romlását... nekem egyébként sokkalrosszabb a szemem mint a tied, [:
2010. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekem ugyan ez van, én is 9 évesen kaptam szemüveget, most 12 éves vagyok és úgy fél éve hordok kb. ugyan ilyen erősségű kontaktlencsét.

Ahogy nősz úgy. nő a szemed is, ezért romlik a szemed.:)

2013. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

6: hanyas a szemed?

én is 12 vagyok nekem elég erős és egyre jobban romlik...:(

2014. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!