Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveget folyamatosan kell...

Szemüveget folyamatosan kell viselni?

Figyelt kérdés
egy napja vagyok szemüveges és úgy érzem, hogy zavarja a körzérzetemet, nem érzem magamat szabadnak tőle. Eltakarja a keret a fél világot, de nagypapaszemüveget nem akartam ifjú titánként. A kérdésem az lenne, hogy milyen hatással lehet a szem egészségére, ha mondjuk levenném pár órára néha.
2011. aug. 23. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Az első pár hétben folyamatosan legyen rajtad, hogy a szemed megszokja, aztán ha már teljesen hozzászoktál leveheted napi 1 órára, akkor is inkább a lakásban, és ne TV-zz, gépezz szemüveg nélkül, szóval mittudomén sütögetés, ilyenolyan kerti dolgok stb az mehet nélküle, de csak miután hozzászokott a szemed! Ne vedd le még most, csak ha alszol, mert úgy nehezebben fogod megszokni. Amiket írtál, teljesen normális, nekem az elején hányingerem is volt, a fejem fájt egész nap meg ilyenek, és lám még élek, pedig 8 éve hordok szemüveget. :)
2011. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem okozna kárt a szemednek. De ha hosszú távon sem tudod megszokni, jobb lenne, ha áttérnél a kontaktlencsére. Én is így voltam, állandóan felvettem, letettem, felvettem, letettem, zavart a vezetésnél is, aztán mikor kipróbáltam a kontaktlencsét, azonnal tudtam, hogy soha többé nem akarok szemüveget.
2011. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kb. 1 hétig szoktatni kell a szemet, fokozatosan kell minél több ideig hordani, utána folyamatosan, elvégre nem dísztárgy. A következőnél inkább a funkciót nézd, és ne a "csicsát".
2011. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen erős és a doki mondott e külön erre valamit. Nekem azt mondta, hogy reggeltől estig folyamatosan használnom kell most már ,de kell is, mert amúgy vaksi vagyok:S:D

Az elején amúgy engem is zavart, figyelni kell rá, meg kell szokni a keretet, ez később se lesz jobb sajnos:s

2011. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Milyen erősségű a szemüveged?:)

A hugomnak(7éves) az egyik 3,5 a másik 3-as.Azt mondta a doktornő,hogy mindig rajta kell lennie,és ha nem nagyon bírja elviselni a szeme, vagy fáj tőle,akkor arra adott szemcseppet és azt kellett.Szerencsére annyira jól látott már benne hogy abban akart fürdeni..:)

Az első fél év volt neki kemény..újra meg kellett tanulnia írni olvasni számolni(elsős)szörnyű volt végignézni,mert a védőnőknek már 1 éves korában szólni kellett volna és akkor már lehet csak egy kis szemüvege lenne.De ez sajnos kimaradt mindig ezért a szüleim vették észre: hunyorog,fáj a feje,sokszor panaszkodott,mikor mutattunk neki valamit kirándulások során hogy hol?? nem látom!:( ; gondolkoztak és elvitték szemorvoshoz egy magánrendelőbe,nagyon rendes volt az orvos mondta anyuéknak hogy említsék majd meg a védőnőknek ezt,hogy miattuk 80 ezer forintos szemüveglencsét kellett csináltatniuk +9 ezer a keret nagyon nem az összeg számít, hanem az hogy ameddig él a hugom,addig folyton(télleg folyton!) rajta kell lennie a szemüvegnek,vagy kezdhetjük újból az egészet.

Ja és még azt is köszönhetjük a védőnöknek,hogy minden évben vagy lehet hogy fél évben új lencsét kell csináltatni(két lencse: 40-40(=80e.) ezer.)köszönöm a védőnőknek,persze anyum is meg apum is nagyon örültek mikor meghallották az összeget..ki bírtuk fizetni,mert egy majd egy hónapig tartott míg elkészül,de azért csalódottak vagyunk hogy szegénynek ha észreveszik 6éve akkor most lehet hogy csak egy kis feles szemüvege lenne(vagy nem is lenne szemüvege..).


Szóval aki teheti menjen el szemdokihoz,ha hunyorog vagy fáj a feje sűrűn mert ez indulhat a szemétől is!:)

2011. aug. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekem mindkettő lencse 0.5-ös. Az aki megvizsgálta, azt mondta, hogy nem kell mindig hordanom a szemüveget, de hallottam már olyanról, hogy valaki fel-le rakosgatta a szemüvegét és emiatt romlott tovább a látása. Amikor folyamatosan hordta, akkor pedig megállt.

2011. aug. 23. 18:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy hány éves vagy!
2011. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a 0,5-es az még nagyon gyenge.

szerintem egy idő után érezni fogod, hogy jobb e tőle pl. a tévézés, számítógépezés, olvasás.

2011. aug. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok. Akkor tehát nem tudom, elég ha csak a számítógépezéshez (napi 8 órát, de néha többet is gép előtt ülök), olvasáshoz veszem fel?
2011. aug. 27. 12:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudom mire gondolsz, 16 éve hordok szemüveget és még mindig zavar.(már nem annyira mióta kontaktlencsét használok, de a lencse több kockázattal jár mint egy szemüveg)


Kérdésedre válaszolva ha nem hordod folyton a szemüveget az nem rontja a látásod, még erősítheti is mert "edzésben" tartja. Maga a szemre kifejtett nyomás káros, amikor szemüveg nélkül elkezdesz hunyorogni.


0,5-ös szemüveget egyébként nem szokták folyamatosan viselni, csak 1-es vagy a fölött.

2011. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!