Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért ilyen rossznak a szemüve...

Miért ilyen rossznak a szemüveg, amit kaptam?

Figyelt kérdés

Réggebben is szemüveges voltam.Már ovis koromtól folyamatosan volt szemüvegem de kb 2éve már nem hordtam,mert jobban láttam nélküle. Mostanában elkezdett fájni a szemem és elmentünk orvoshoz.ott megállapították,hogy az egyik szemem 1.25-ös a másik meg 2.25. Az ottani lencsével semmi gond nem volt,jól láttam vele. Mára kész is lett az enyém,vártam hogy felvehessem, erre olyan sz.arul látok benne,hogy nemigaz. Olyan mintha túl erős lenne. A fejem megfájdult tőle, és szédülni is kezdtem amikor rajtam volt. Élesnek ugyan éles a kép közelre,de távolra még rosszabb,mint eddig.


Mitől van ez? Elég drága volt ahhoz,hogy kidobott pénz legyen,de képtelen vagyok elviselni. Esetleg majd megszokom? Vagy miért ilyen? :s

16/l


Amúgy az eddigi szemüvegeimnél nem volt ilyen..talán egyszer,de akkor sem ennyire volt elviselhetetlen..



2013. dec. 12. 14:49
 1/5 anonim válasza:
Szerintem erős a szemüveg. Ha magándokihoz mennél, akkor az megmondja a jót, nálam is ez volt, hogy erős, aztán "eggyel" gyengébb szemcsi kell.
2013. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig is ennél az orvosnál voltam,mégsem volt ilyen gond. A szemüvegem meg 20.000 ft volt, így elég drága "hiba" lenne. Anya meg nem hisz nekem hiába próbálom megmagyarázni neki..
2013. dec. 12. 14:58
 3/5 anonim válasza:
Pedig anyukádnak el kéne hinnie. Már bocs, de ha fáj a szemed, akkor az anyukád miért "nem engedi", nem hisz neked? Mindegy. Nekem is 20000 volt, szóval biztos rá kell költeni még pénzt. Ez van. :(
2013. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg + os a szemüveg. Ehhez fokozatosan kell hozzászokni. Ha mégsem menne, akkor először tanulásnál, a monitor előtt kellene használni, aztán szépen apránként távolra is! Ha legalább közelre használja, nem fog fájni a feje és a szeme!
2013. dec. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rájöttünk mi a probléma. A drága orvosnő a jobb szememre 2.25-ös lencsét írt, a balra meg 1.25ötöst,de kiderült, hogy tényleg nagyon erőset kaptam, mert el mentünk egy másik helyre is. Kiderült, hogy a jobb szememre 1.25ös kell, a balra pedig csak 0.75ös. Így utólag visszagondolva igen sürgősen kitessékelt minket a doktornő, úgyhogy valószínűleg ezzel is figyelmetlen volt. Az új szemüvegem is fura volt először, de százszor jobb, mint a másik, és 2 nap alatt teljesen hozzászoktam...Nem hiába, több szem, többet lát. Ezután biztos hogy nem adok csak egy ember véleményére.

De köszönöm a válaszokat :)

2014. febr. 8. 00:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!