Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mivel jár, ha szemészetre megyek?

Mivel jár, ha szemészetre megyek?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta tudom, hogy lassan, de fokozatosan romlik a szemem, és most érte el a tarthatatlan állapotot. Kb hatévesen voltam utoljára szemészeten, fogalmam sincs, hogy volt. Most 21 vagyok és tudom, hogy ciki a kérdés, de hogy kell elmenni szemészetre? Mármint kell-e beutalót, időpontot kérnem, kell-e fizetni a vizsgálatért, egyáltalán mit csinálnak egy ilyen vizsgálaton? Mindegy, hová megyek, vagy csak ott vizsgálnak meg, ahová be vagyok jelentve?

Tudom, fura kérdés, de egyszerűen senki nem hiszi el nekem, hogy tényleg fogalmam sincs, hogy működik ez, pedig majdnem az egész családom szemüveges, és mikor kérdeztem, csak kinevettek, de semmit nem segítettek. :(


2009. nov. 9. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Elmehetsz egy optikai üzletbe is, pl. Ofotért. Ott megnézik computerrel a szemed, olvastatnak egy táblát veled, aztán megmondják, hogy hányas szemüveg kell. Választhatsz kontaktlencsét is.

2009. nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, nem kell beutaló. Amikor legutóbb voltam, bár az félig-meddig sürgősségi eset volt (építkezésnél törmelék került a szemembe), simán fogadtak.

De a legbiztosabb, ha felhívod a kórházat! A telefonkönyvben/tudakozóban oda tudják adni a számukat. Hidd el, ez a legbiztosabb, ha tőlük kérdezed meg!

2009. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek a vizsgálatok fizetősek? Mennyibe kerülnek?
2009. nov. 9. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha rendelőbe mész szemészetre, az nem fizetős tudtommal. Ofotért meg szemvizsgáló szalonok, optikai üzletek azok kérnek valamennyit a vizsgálatért.
2009. nov. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a kórházba (nem magánkórházba!) mész, és a TB-d körül minden rendben van, akkor neked nem kell fizetni.
2009. nov. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!