Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ma 11-re megyek a szemészetre....

Ma 11-re megyek a szemészetre. Tud nekem segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Már szemüveges vagyok, távolra nem látok jól. Ez lesz a 4. alkalom, hogy vissza megyünk ellenőrzésre. Mi fog történni? Nagyon félek. :(

Amikor először voltunk, akkor kaptam egy szurit a szemembe, hogy kitágítsák a pupillám. Ezt mikor csinálják? Csak a szemüveg csináltatáshoz kell? A 2. és a 3. alkalomnál nem kaptam szurit a szemembe. Most fogok?

Elég hülyén fogalmaztam, bocsi. A válaszokat köszönöm!


2010. ápr. 28. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Szurit a szembe??? Amióta eszemet tudom szemüveges vagyok, és max csöppet kaptam, amivel egy fél órára kiültettek a váróba, hogy kitáguljon a pupilla... Milyen orvoshoz jársz te? Szuri a szembe? Elég fura, de hát biztos tudja mit csinál...

Amúgy szerintem ha már megvan a szemüveg nem fogja tágítgatni a pupillát, azért kell visszamenni, hogy ellenőrizze, biztos megfelel-e a lencse, az se jó, ha túl erős, az se ha túl gyenge.

2010. ápr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már öt éve szemüveges vagyok, és az ellenőrzésekkor sosem kaptam szurit. Csak szemüveget csináltatsz?
2010. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már szemüveges vagyok!

Igen, kaptam szurit a szemembe, de előtte érzéstelenítették. Így is nagyon rossz volt, ezért félek nagyon a szemészettől. :S

2010. ápr. 28. 09:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát,ilyenről még eddig nem hallottam,hogy szurit adnak pupillatágításra :( Biztos vagy benne,hogy arra adták?

Esetleg rövidlátáson kívül van más szemproblémád is,mert akkor lehet,hogy amiatt csinálták így.Hát,elég fura...Lehet,hogy érdemesebb lenne felkeresned egy maszek szemorvost.

Amúgy én eddig csak olyanról hallottam,hogy bizonyos esetekben érzéstelenítő injekciót adnak a szembe (gondolom,valahova a szem közelébe)kisebb szemműtéteknél.

2010. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szemüvegcsináltatáshoz nem kell szuri,ez biztos!De ha nagyon félsz,és csak a szemüvegedet kell ellenőríztetni,hogy jó-e még,akkor az is egy megoldás,hogy keresel egy olyan optikust,aki computeres szemvizsgálttal is foglalkozik.így tuti fájdalommentesen megtudja állapítani,kell-e cserélned szemüveget.Igaz,ez pénzbe kerül,de gondolom,nem olyan nagy összeg.

Biztos,hogy nem csak pupillatágítás volt.Arra szemcseppet adtnak.

2010. ápr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szemfenék vizsgálathoz kapta ....
2010. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!