Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért fáj a bal szemem?...

Miért fáj a bal szemem? Kontaktlencsét nem bírom belerakni, mert elkezd szúrni, és bepirosodik.

Figyelt kérdés
Többször átmosom a lencsét folyadékkal, teljesen tiszta, de mégsem bírja a szemem. Mitől lehet? Annyiszor próbáltam belerakni a lencsét, hogy már akkor is fáj, ha nem próbálom. Mit csináljak? Hogy lehetne "kipucolni" a szemem?
2008. jún. 28. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szemcseppet használsz hozzá? Mert az nem lesz elég, ha csak a lencsét tisztogatod, ha száraz a szemed. Ha szemcseppet is használsz direnk a lencse végett, akkor legközelebb mondd meg a szemésznek a problémád, hátha tud rá valami megoldást. Sajnos valaki bírja a kontaktlencsét és valaki nem... ilyenkor marad a szemüveg :-(
2008. jún. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
54%

A lencséd valszeg el van cseszve annak rendje és módja szerint (fogadjunk magarországon csináltattad?!) és előfordulhat hogy nem csak kicsit irritálja hanem fel is sértette a kötőhártyádat ami komoly fertőzésekhez vezethet, ezért javallt hogy azt megnézesd egy jó szemésszel. A lencsét meg vidd vissza és borítsd rájuk az asztalt azzal hogy selejtért fizettél egy valag pénzt, perkálják vissza, és legközelebb csak osztrák optikushoz menj, nekem még úgy is megéri hogy utaznom kell, mert itt már nem merek egy nyomorult keretet sem venni mert használhatatlan hulladék az összes.

A kontaktlencsétől amúgy lehet olyan komoly fertőzést is kapni amely vaksághoz is vezethet ha az általa okozott karcoláson a szem és a lencse közé szorult mikrobák bejutnak a szembe, rövid úton tegyél le erről, akkor már inkább a szemkorrekció!

2008. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Azért ne utazz külföldre egy jó szemészért. Én Kecskeméten találtam egy jó Dokit, amikor netán problémám volt akkor is adott egy másik lencsét ingyen és bér mentve. A problémádra válaszolva lehetséges hogy a lencse elszakadt ez meg esik bármelyik külföldi lencsével is és azért iritálja a szemed. Véleményem szerint pár napig ne is próbálkozz a lencse berakásával és keresd fel a szem Dokidat.
2008. jún. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Száraz lehet a szemed, használj műkönnyet.
2008. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem lehet h fordítva akarod betenni a lecsét? velem is előfordult már, és tiszta szar érzés volt...
2008. júl. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!