Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól lehet kontakl...

Hány éves kortól lehet kontaklencse?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok...tavaly voltunk dokinál,de azt mondta majd 3-4 év mulva...máshonnan meg hallottam,hogy 10-12 évesnek is lehet..azt hallottam,hogy még alakul a szemem és nem egészsèges.De nekem fontos lenne,mert harcművészetes izére járok:D ,amivel ugye letudják ütni rollam..meg amúgy see szeretem:/

köszönöm az ÈRTELMES válaszokat:))


2013. júl. 18. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Előttem nemegyszer-nemkétszer 10 év körüli gyerekeknek váltották ki a lencsét a szemésznél...
2013. júl. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért egy fülesnél a kontaktlencse nem repülhet ki?
2013. júl. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy egy tízéves tudja kezelni?
2013. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a kezelessel nem lenne gond :)
2013. júl. 18. 23:11
 5/8 anonim válasza:
Én azt hallottam hogy egy 8 évesnek is van már kontaktlencséje. Annyira modern már ez is hogy tudja ő is hordani, persze az az illetőtől is függ, hogy menyire tudja kezelni, de amúgy szerintem lehet. Viszont mivel még abban a korban vagy hogy a szemed sokat változhat drága lehet a kontaktlencse.
2013. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy barátnőmnek 12 éves kora óta van, mert táncol. Nyugodtan lehet.
2013. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
koszonom:)
2013. júl. 20. 18:46
 8/8 anonim válasza:
Elméletileg 14 éves kortól adhatnak, de előtte is, csak indokolt esetben, például mint neked a sport. Egyik barátnőmnek is be kellett bizonyítania, hogy leigazolt sportoló, és e miatt kaphatott. Ez egyébként szemész függő is, nekem ennyi idősen volt, aki engedte volna, és volt aki tiltakozott. Én is 12 évesen kaptam kontaklencsét, de csak napit, azt is csak néhány óráig használhattam, és a búvárigazolványom miatt engedték.
2013. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!