Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy vegyem ki a kontaktlencsém?

Hogy vegyem ki a kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
Lányok! Műkörömmel hogy tudjátok kivenni a lencsét??? Nekem tegnap rakták fel és nem tudom egyszerűen kivenni, pedig nem is hosszúak. A párom vette ki tegnap este. Várom a tippeket.
2009. okt. 17. 10:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

21 éve van kontaktlencsém, kemény, ezért bármilyen körmöm lehet (ettől függetlenül nincs hosszú körmöm), mert ujjbeggyel csak be kell billenteni, este pedig az előttem szólók által már említett gumiszívókával könnyedén ki lehet venni.

Igaz, a kemény lencsét nehezebb megszokni, vigyázni kell, hogy ne karcolódjon, viszont nem tud szakadni, nem telepszenek meg benne bacik, stb, lényegesen hosszabb élettartamú (enyém svéd lencse és a 21 év alatt a másodikat használom, csak évente át kell csiszoltatni), ezért hosszú távon gazdaságosabb, és nem utolsó sorban hosszabb (azért nem méteres!) körömmel is használható. Érdeklődj utána, hogy neked nincs-e valami ellenjavallata és ha nincs, érdemes váltanod!

2009. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Megint én, a közel 20 éves kontaktlencsés... :)

Ahogy mondani szokták, előbb-utóbb minden kontaktlencsés a kemény lencsénél köt ki, mivel sokkal egészségesebb. Nekem is csak két éve van, addig lágy volt, de olyan szinten ereződött már a szemem, hogy muszáj volt áttérni.

Persze ez orvostól/szemésztől is függ, mivel tiszta üzlet lett ez is. Pl. az egyik csak legyintett, hogy áh, határeset, a másik viszont megmondta, hogy ha látni szeretnék 20 év múlva, akkor most felejtsem el a lágy lencsét.

A kemény lencsét sokkal nehezebb megszokni, gáz a kezdeti időszak.

Éppen ezért nehéz üzletet csinálni belőle. Vedd csak a lágy lencsét, 3638484733282 féle színben, szagban, kitudja miben... Kit érdekel, hogy megvakulsz pár évtized múlva, úgyis divat a mának élni, meg különben is, kit érdekel, a lényeg, hogy most fizetsz érte havonta kemény pénzeket, növeled a profitot...

2009. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!