Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy vegyem ki a kontaktlencsém?

Hogy vegyem ki a kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
Lányok! Műkörömmel hogy tudjátok kivenni a lencsét??? Nekem tegnap rakták fel és nem tudom egyszerűen kivenni, pedig nem is hosszúak. A párom vette ki tegnap este. Várom a tippeket.
2009. okt. 17. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
BEtanításon nem mutatták meg, hogy kell?
2009. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondták el, hogy kontaktlencsével nem fér össze a hosszabb köröm? Talán még a lencse papírjára is oda van írva...Vedd komolyan, mert megsértheted vele a szemed, annyit pedig nem ér.Ja, és be is szakadhat a lencse (egy darabja).

Amúgy biztos, hogy megoldható, mert szerintem sok nőnek van mindkettő...Te azért vigyázz a szemedre! :)

2009. okt. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem régen még keménylencsém volt, és kaptam mellé egy 2 cm hosszú gumiból készült, a régi szemcseppentő gumijához hasonló kütyüt.Azt ha összenyomtam a lencse fölött, akkor hozzátapadt és könnyen ke lehett venni. Már nem használok lencsét, így nem tudom, hogy létezi-e még ilyen szerkennyű. Meg kellene kérdezni egy ofotértban, ahol lencsét is árulnak. Klassz dolog volt.
2009. okt. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De igen csak akkor még nem volt műkörmöm. Mert az nélkül ki tudom venni.
2009. okt. 17. 10:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, szép új világunk.

Nekem közel 20 éve van kontaktlencsém. Anno még komolyan vették pl. a betanítást is. És a kezelést is. Most már ez is csak üzlet.

Te jó alany vagy, kit érdekel, hogy tudsz-e vele bánni, a lényeg hogy vedd meg. Gondolom, ilyen napi viselésű divatcucc.

A kérdésre válaszolva: most látom, hogy én fiú vagyok, vagyis a hosszúköröm problémát nem annyira ismerem. Viszont kemény lencséhez lehet kapni ilyen "szívókát", szerintem ez lágy lencséhez (Neked nyilván ilyen van) is használható. Ez egy kis tapadókorongos valami, ezzel lehet eltávolítani a lencsét.

2009. okt. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Napi viselésű, de nem divatból, mert a bal szemem 3 dioptriás és a jobb pedig 2.75.
2009. okt. 17. 10:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Barátom húgának 5 centis műkarmai vannak, és simán rakosgatja ki-be a lencséit, szóval biztos, hogy meg lehet oldani anélkül, hogy kinyomnád a szemed.

Végül is én most kipróbáltam, bár nincs hosszú körmöm (odaképzeltem :)), de úgy szoktam csinálni, hogy az ujjbegyemmel húzom a lencsét, amíg meg nem gyűrődik, és akkor ki tudom szedni óvatosan, ha megfelelő szögben tartom a kezem, anélkül, hogy a körmök belelógnának a szemembe.

2009. okt. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hihi, mikor az első válaszomat írtam, egyetlen hozzászólás sem volt :) Nagyon aktív a topic éppen :)

A tuti válasz meg előttem. Bele fogsz jönni majd Te is, gyakorlat kérdése :)

2009. okt. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sikerűűűűűűűűűűűűűűűlt!!!! A gyűrődéses technika nagyon tuti!:D Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2009. okt. 17. 10:27
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy nehéz kivenni körömmel vagy sem, hanem hogy komolyan veszélyezteti a szemedet. A lencsét minden apró sérülés esetén ki kell venni, mert észre se veszed és a lencse csinál a kis sérülésből egy jó nagyot! Én már voltam kórházban szaruhártya sérüléssel emiatt (nem köröm, hanem valami bigyó ért hozzá egy pillanatra, azt hittem semmi nem történt), hát nem egy kellemes dolog, úgy magában se, az meg pláne nem mikor antibiotikummal injekciózzák a szemedet.

Döntsd el, hogy körmöt akarsz, vagy kontaktlencsét!

2009. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!