Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse esetén mit...

Kontaktlencse esetén mit jelent a "torikus" kifejezés? 10 éve használok kontaktlencsét, de még sosem kellett döntenem hogy torikus legyen vagy sem.

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt nem is te döntöd el. :) Torikus annak kell, akinek asztigmiája van, ez egy fénytörési hiba. Akinek asztigmiája van, annak a szemüvege is más, cilinderes. Nekem ilyen kell.. a
2013. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy kétszer annyiba kerül mostantól a lencséd. :D

Amúgy tényleg ilyen fénytörési hiba, elvileg életlenül látsz tőle. Szemcsiben meg ez a cilinder. Utánaolvashatsz, ott jól elmagyarázzák. :)

Kérj próbalencsét. Nekem pl cilinderes a szemüvegem, a tórikus lencse viszont nagyon zavart, nem is szerettem meg igazából. Nemrég viszont sima szférikus, kicsit erősebb dioptriájú lencsét kaptam, és ezerszer jobbnak érzem, meg még olcsóbb is, én jól jártam. :D

Ha eddig nem mondták, hogy asztigmiád van, akkor valószínűleg neked is csak 0,75-ös cilinder kell gondolom, annál még lehet ilyen módon korrigálni sokszor. De semmiképp ne ár alapján dönts, főleg, ha vezetsz is.

2013. máj. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

Igazából azért vetődött fel a kérdés mert az egyik internetes kontaktlencse rendelős oldalt néztem, és ott írják 1-2 lencséhez hogy torikus.

Akkor inkább nem rendelek olyat.

2013. máj. 15. 10:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!