Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit kell tennem, ha életemben...

Mit kell tennem, ha életemben először ki szeretném próbálni a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés

Eddig mindig szemüveget hordtam,de most szeretném kipróbálni a lencsét,fogalmam sincs azonban,hogy mi ennek a menete...Kell hozzá külön recept,vagy jó az,ami a szemüveghez van (ez azért nem egyértelmű,mert nem tudom,hogy van-e esetleg olyan dolog,amit vizsgálnak a lencséhez,de a szemüveghez nem)?

Egyelőre nem szeretnék rá sokat áldozni,mert lehet,hogy nem találnám kényelmesnek,vagy kellemetlennek érezném a felhelyezést stb.,szóval tényleg a lehető legegyszerűbb,legolcsóbb lencsét szeretném kipróbálni...Létezik pl. valahol ilyen "próba lencse",ami mondjuk egyszeri használatra van,pont olyan célból,hogy ki lehessen próbálni a lencse viselését?

Előre is köszönöm mindenkinek!


2013. máj. 12. 09:59
 1/9 A kérdező kommentje:
A másik,hogy szerintetek megbízhatóak a netről rendelt lencsék (mivel nem tudom feltenni,elmennék a szemészetre,hogy segítsen a doki),vagy inkább optikushoz menjek?
2013. máj. 12. 10:01
 2/9 anonim ***** válasza:

OMG! el ne kezdj kísérletezni otthon!

az optikában a szemész/optometrista megtanítja hogyan kell betenni, kezelni, kivenni, tárolni, tisztítani.

na meg ott mérik be, h pontosan milyen erősségű, milyen típusú lencse lenne a legjobb a te szemednek.

és igen, nyugi, először kapsz egy próbalencsét, amivel kipróbálhatod az érzést.


kb fél éve vagyok szemüveges, nekem még sosem volt kontaktlencsém, de már erősen tervezem, h veszek, mert vezetés közben baromira zavar, h nem tudok felvenni napszemüveget.

bebattyogok szépen az ofotértba, aztán ott majd kiművelnek. barátoktól tájékozódtam az árakról, nekem tűrhetőnek tűnnek. igazából úgyis csak nyárra kéne, imádom a szemüvegemet, és télen amúgysem süt a nap :D

2013. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első alkalommal optikushoz menj. Ott megnézik a szemed, adnak egy papírt, azon rajta vannak az adatok, dioptria, görbület stb. amik kellenek a rendeléshez. Sok helyen adnak lehetőséget próbalencsére, és van betanítás is, hogyan kell berakni meg ápolni a lencséket. Ha ezzel megvagy, utána már magadnak is rendelhetsz bárhonnan.
2013. máj. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a gondom,hogy pl. a Vision Expressben ezért fizetni kell 5000 forintot,ha utána nem vásàrolok és a legolcsóbb lencs ugye nincs 5000 ,így lehet,hogy ki kéne fizetni a vizsgálatot.Szemészeten ez nem megoldható?
2013. máj. 12. 10:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Az Ofotértnél van most "3 hónapig ingyen lencse akció", ha jól emlékszem.
2013. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első körben mindenképp optikushoz menjél el, mert neki kell megmérni a lencséhez szükséges paramétereket. Nem mindig a legolcsóbb a legjobb, és az sem biztos hogy a legdrágább a legjobb. Érdemes egy középkategóriás lencsét választani, mert a szemed épsége mindennél fontosabb.

Nekem volt havi lencsém is, de nagyon kiszáradt alatta a szemem. Átváltottam napi eldobhatóra, végtelenül kényelmes, mindig tiszta, steril.

Mióta megtaláltam a nekem leginkább megfelelő lencsét, onnantól a Netről rendelek, mert nagyon sokat spórolok vele, de változatlanul eljárok szemészeti ellenőrzésre.

2013. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként ne az Ofotértből rendelj majd, se a Vision Expressből, mert 3x annyit kérnek el érte, mintha netről rendelnéd.

eoptika.hu - ajánlom az Air Optix és a Biofinity márkákat.

2013. máj. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nincs olyan, hogy kényelmetlen a lencse. Nekem életem legszebb perce volt, amikor először volt rajtam. Imádtam.
2013. máj. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 12. 11:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!