Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tegnap kaptam proba lencsét...

Tegnap kaptam proba lencsét és ma egyszerüen nem tudom feltenni, már egy órája kinlodok vele :S vmi trükk esteleg?

Figyelt kérdés
2013. máj. 10. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne a "helyére" akard egyből tenni. Én úgy szoktam hogy egy kicsit oldalra célzok, onnan úgyis szépen felcsúszik középre, és így nem kell pislognom.
2013. máj. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

szia! nekem se ment először. amik beváltak:

- ne legyen túl nedves a lencse, papírzsepihez érintsd hozzá, nekem úgy könnyebben ráment a szememre

- nézz üres tekintettel, ne a lecsére figyelj, úgy nem pislogsz bele.


most hirtelen ennyi jutott eszembe. sok sikert! :)

/persze ez csak nekem váltak be, úgy tapasztaltam ki, lehet neked nem segít./

2013. máj. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez ilyen, de majd belejössz. Az is jó lehet, ha nem az egész kontaktlencsét próbálod egyből rátenni a szemedre, hanem csak finoman próbálod ráilleszteni a kontaktlencse felső részét a szemedre, ha ez sikerül akkor a lencse alsó fele már simán ráfekszik a szemedre. Nem tudom mennyire érthető :D
2013. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is mindig a szemem oldalára teszem, tehát nem a szivárványhártya-pupilla részre, hanem a fehérre. Ha oda sikerült berakni, akkor már csak óvatosan "rá kell nézned", ez kicsit kellemetlen lehet, de ha kibírod pislogás nélkül (ujjal támaszthatod a szemhéjat), akkor már kész is!
2013. máj. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért a papírzsepis műveletet hanyagold, mert a papírzsepi pont olyan dolog amiről mindenféle sz*r rákerülhet a lencsére.

Úgy csináld ahogy tanították.

2013. máj. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!