Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Retinaleválásról van szó?

Retinaleválásról van szó?

Figyelt kérdés

Nagyon félek hogy azom lehet, bár nem biztos. Ugye jobb szememmel látok foltokat (üvegtesti homály) illetve már kezdem a balban is kicsit látni őket. De a lényeg: Ha pislogok akkor olyan mintha ugyaezeket a foltokat fényvillanásban látnám, de akár több percig. De ez akkor van ha pl valami erős sugár jön a szemembe mint egy autó amikor fordul, vagy ha a Napba néznék véletlen.

"Az érintettek általában apró, lebegő tárgyakat, illetve a másodpercnél rövidebb ideig tartó felvillanásokat látnak" . Most ugye én nem a másodpercnél rövidebb ideig látom ezeket, hanem ha pislogok random ideig, a sugárzásra megfelelően. Voltam szemésznél, de mielőtt ezek a fények jöttek. Semmi vörös szem, daganat stb, csak ezeket észleltem. Más tapasztalt már ilyet, és nem kell izgulni? Illetve hogy képzeljük el ezt a függönyt,meg a villámlásokat?


2013. ápr. 26. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Menjél vissza a szemészhez, és mondj el mindent, mert ez gyanús!
2013. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mire érted hogy gyanús?
2013. ápr. 26. 17:37
 3/5 anonim válasza:

Hali!

Nekem volt retinaleválásom, de véletlenül derült ki. Nem is azoldali szememmel volt baj, amin megjelent. Egyébként a villámlátások a retina húzódásától valósulhatnak meg: nekem olyan, hogy erőltetett szemmozgatásra egy "pályát, útvonalat" jár be ez a fény és akár követni is tudom a mozgását a szemememmel. A "függöny" tényleg olyan, mint amikor nem szép, tiszta a kép, hanem mintha nagyon halvány-füst színű üvegen keresztül néznél és többszöri pislogásra sem tűnik el. Érdemes megnézni, hogy külön-külön miként látod egyes tárgyak színét.

Ami a retinaleválást egyébként egyértelműsíti a látótér kiesés. Pl. Külön-külön jobb és bal szemmel csináld azt, hogy egyenesen előre nézel és közben a szem mozdítása nélkül fel tudod mérni a perifériás látásnak köszönhetően, hogy mekkora a terület amit egy szemmel látsz, mekkora a látótered. Ezt végezd el a másik szemeddel is. Ha azzal nagyobb / kisebb a belátott terület, akkor biztos, hogy van valami probléma.

Nekem az egyik oldalon a központi látásom "szűnt meg" csak perifériás maradt, a másik oldalon meg a látótér szűkült be eléggé ott, ahol levált a retina.

Ha valami panaszt érzékelsz, azonnal menj dokihoz! Ha pedig tutira akarsz menni, menj el egy szakvizsgálatra ahol szemfenék és látótér vizsgálat is van (utóbbira csak időpontot kapsz nem végzik el egyből).

2013. máj. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Én nagyon félek a műtéttől, de ami zavaró ha pislogok, és látok fekete csíkokat, fényeket.

Műtét helyett nincs semmilyen kezelés?

Majd elnézek a dokihoz remélem nincs komoly baj..

2013. máj. 1. 13:53
 5/5 anonim válasza:

Műtét vagy lézeres beavatkozás van, de nem vészes egyik sem. A műtétet az eset előrehaladtától függ, hogy altatásban vagy ébren végzik el. Én altatást kaptam, azt hiszem, másfél óra volt maga a műtét, utána még egy laza fél óra mire felébredtem. Másnap volt egy lézeres kezelés, utána mehettem haza saját felelősségre. A post-op státusz kicsit kényes, mert egy csomó mindent megtiltanak (a saját érdekedben; még most is, hogy fél év telt el).

De tényleg addig menj el, míg nem lesz komolyabb baj. Nekem néhány mm-en múlt a látásom, úgyhogy sürgősségi műtétként látták el.

Ha a műtéttel kapcsolatban kérdésed van, keress bátran.

2013. máj. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!