Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ilyen szintű eltéréssel ti...

Ilyen szintű eltéréssel ti hordanátok/hordjátok a szemüveget?

Figyelt kérdés

Egy ideje éreztem, hogy erőltetem a szemem, gyorsan fárad, fényérzékeny, sokszor hunyorgok. Igazából elég régóta. most elmentem megnézetni.

Jobb 0 diportias, +25 cyl, a bal -0,25 +0,50cyl. Tudom, nem egy nagy eltérés elvben.

Látni jól látok a szemüvegben, de zavar. 30+os vagyok, soha nem hordtam szemüveget. Nem tudom még eldönteni, hogy az erőltetés zavar jobban, vagy a szemüveg. Meg lehet szokni?


tegnap 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az erőltetéssel többet ártasz, plusz gyorsabban romlik a szem. Régi tévhit hogy hagyni kell tornázni a szemet


Ilyen kis dioptriát 2-3 nap alatt meg lehet szokni. Érdemes lenne hordani

tegnap 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából az optometrista azt mondta, hogy már rég el kellett volna jönnöm, meg hogy az idegrendszer is elfárad a kompenzálásban, jobb lesz minden tünetem, ha hordom, stb... Aztán csak itthon láttam a számlán a számokat, és a neten meg azt olvastam, hogy ez kb semmi, nem is feltétlen kell szemüveg se. Ezért is bizonytlanodtam el. De köszönöm, akkor próbálom hordani, aztán majd látom, hogy merre alakul. :)
tegnap 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Van aki még +2es dioptriával is elvan szemüveg nélkül, más meg 0,25tel is megőrül ha nincs rajta szemüveg. Abszolút egyéni:)
tegnap 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja értem, köszönöm! :)
tegnap 15:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Elenyésző különbség.
tegnap 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én anno felvettem az ekkora dioptrásat is. Azóta -5-tel rosszabb, tehát már muszáj. :)
tegnap 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!