Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek! Ti hogyan...

Szemüvegesek! Ti hogyan hordotok napszemüveget, hogyan strandoltok?

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok, de olyan rossz a szemem, hogy ha leveszem, és úgy vennék fel napszemüveget/strandolnék, semmit nem látnék. Kontaktlencsém sajnos nem lehet. Ti hogy szoktátok ezeket? Eléggé félek a nyártól, mert nem tudom, ugyanúgy tudok-e csúszdázni, vízbe ugrálni, vagy akár napszemüveget hordani. Ti hogy oldjátok meg? (elsősorban olyanok válasza érdekelne, akik szemüvegesek, és ők is "vakok" anélkül):))

2013. ápr. 6. 23:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
lehet olyan lencsét kapni ami fényre sötétedik de ugyanúgy jól látsz:)
2013. ápr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Vagy olyan napszemcsit,amibe dioptriás lencsét tesznek.
2013. ápr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Fényre sötétedőset nem szeretnék. De a napszemüvegbe rakott lencse jól hangzik. Neked is ilyened van? És akkor ez ugyanolyan mint a napszemüvegek lencséje, csak dioptriás?
2013. ápr. 6. 23:40
 4/22 anonim ***** válasza:
Pont az a lényeg, hogy dioptriás:D
2013. ápr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
úgy értettem, hogy úgy néz ki, mintha egy normál napszemüveg lenne?:D
2013. ápr. 6. 23:50
 6/22 anonim ***** válasza:

Nekem -4-es a szemem, néha napi kontaktlencsében strandolok, néha minden nélkül, "vakon".

Voltam már kanyoning túrán lencse nélkül, semmit nem vett el az értékéből. ;)

Sőt, élményfürdőbe is sokszor megyek "minden nélkül".

2013. ápr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos sokkal rosszabb a szemem, -8, és semmilyen kontaktlencsét nem hordhatok.:(
2013. ápr. 7. 00:08
 8/22 anonim ***** válasza:

Pontosan miért nem?

Pedig ha klinikán csináltatod, -/+6 D-tól TB-támogatást is kapsz rá.

2013. ápr. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsi, rosszul emlékeztem, -8 és +6 az intervallum. Eszerint pedig pont kiesnél a támogatásból, mert ha szemüvegben -8 D-s a szemed, akkor kontaktlencséből -7 vagy -7.5 körüli kéne.
2013. ápr. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
igen, -7 körüli k.lencse kéne, de nem lehet, mivel fekélyem volt. még mindig várom szemüvegesek tapasztalatait, ők hogy csinálják.:)
2013. ápr. 7. 17:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!