Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy elég régi kontaktlencsét...

Egy elég régi kontaktlencsét kipróbálhatok?

Figyelt kérdés
Apa úgy 10-15éve hordott kontaktlencsét, de nem sokáig mert nem szerette. Azóta is megvan, és a szemem elé téve pont jól látok. Ha felteszem nem lesz tőle valami bajom? Olvastam, hogy ezeket a lencséket valami folyadékban tartják, de ez csak egy tokban van. Lehetséges, hogy rövid ideig hordva semmi bajom nem lesz?
2009. szept. 3. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg /szinte biztosan/ elromlik a szemed, pluszban összeszed hozzá egy jó kis fertőzést. Mi a túrónak kísérletezel a szemed világával? Ha úgy érzed, nem jól látsz, menj el orvoshoz, megmondják, milyen lencse kell neked.
2009. szept. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
felne wedd!!!!!!!! egyszer olwastam egy ilyenről... elis wesztheted a szemed wilágát ahogy az első wálaszoló mondta ... nagyon kockázatos most nem ju eszembe a történet de ... ne wedd fel...
2009. szept. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hűűű nehogy...! alapból pontos adatok kellenek a szemedről, nem elég az, ha a dioptria egyezik, a görbületnek is kell, valamint alapból a lencséket hivatalosan, a gyártók szerint csak 30 napig lehet hordani felbontás után... én a saját lencsémet csak 1 héttel hordtam túl, és szaruhártya-gyulladást kaptam, csak ritkán tehetek be lencsét...és örülhetek, h megúsztam ennyivel
2009. szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!