Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy viseljem el hogy szemüveg...

Hogy viseljem el hogy szemüveges lettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 28 éves lány vagyok. Már évek óta éreztem hogy rohamosan romlik a szemem. De egyszerűen annyira nem szerettem volna szemüveget (kintaktlencsét nem hordhatok) hogy még csak nem is csináltattam soha. Már egy ideje viszont szinte semmit nem láttam, gépezni egyátalán nem tudtam, teljesen vaknak éreztem magam, így elmentem szemüveget csináltatni. A helyzet iszonyatos. A jobb szemem 6os, a bal 5.5-es. A keret maga szép, viszont az üvege nagyon vastag, és annyira felnagyítja a szemem hogy az üvegben elölről szinte csak a szemem látszik. Szörnyen érzem magam, ha kimegyek az utcára megnéznek emiatt. Úgy látszik ez ritka. Ha viszont nem veszem fel egyszerűen szite "vak vagyok".

Másnak is volt ilyen problémája?

Hogy lehet ezt megszokni?


2009. aug. 27. 22:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én is nagyon nehezen viseltem, mikor a szemem egyszer csak megunta a kontaktlencsét.


Szerintem még mindig jobb, ha a szemüveg nagyítja a szemedet, mint ha kicsinyítené. Az enyém mínusz négyes, és még vékonyított üveggel is feleakkorának mutatja a szememet, mint amekkora valójában. Pedig állítólag a szemem (volt) a legszebb rajtam...


Esetleg sminkkel megpróbálhatod kisebbnek láttatni a szemedet. Ha pl. az egészet körbehúzod sötét színű szemceruzával, az, ha jól tudom, kicsinyíti a szemet.


És utánanézhetnél, hogy alkalmas-e a szemed lézeres műtétre.

2009. aug. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem kell pánikolni! Én is szemüveges vagyok már néhány éve, kb. 10. És van egy ismerősöm, akinek szintén ilyen magas dioptriájú szemüvege van. Vékonyított műanyag lencsével egyáltalán nem látszik nagynak a szemed! Sőt, lehet ilyen nagyságban kontaklencsét is csináltatni!

És próbáld meg a pozitívumát nézni!

Kis változás, új érzés. A szemüveg öltöztet, sőt sokak szerint szexi, csak meg kell találni az egyéniségedhez illőt. Úgyhogy ne csüggedj, ez nem olyan rossz dolog.

Ha viszont annyira zavar, beszélj egy szemésszel, hogy lehet-e műtétet csináltatni, és esetleg megoldhatja a szemüveg problémát!

2009. aug. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
nekem -12-es a szemem és a legextrább vékonyítással ill a most divatos vastag keretes szemüvegekbe még azt is jól bele tudják tenni(igaz a lencse darabja 43.000 ft...) én is kontaklencse párti vagyok/lennék, de a szemem kezd besokallni, szóval, ha tetszik, ha nem, muszáj a szemüveg. egyébként szerintem én is hasonló cipőben járok/jártam, mint te, mert ugye évekig nem hordtam szemüveget, csak lencsét, és mikor feltettem a szemüvegete, az a kényszerképzetem támadt, h biztos mindenki azt bámulja, holott megdícsérték, h milyen jól néz ki és mennyire jól ál...
2009. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%
Mindenképp menj el lézeres szemműtétre, ha alkalmas vagy, mert ha jól tudom +6 felett nem végeznek, még pont benne vagy.
2009. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Használj kontaktlencsét, azt lehet kapni ilyen erősségben is :)
2009. okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én márpár honapos korom óta szemüveges vagyok nem változott a lencsém bár sohasem irtak kétszer ugyanolyat egyépként a ball nekem+ 5 ös a jobb - 2/5 ös ezzel szemben most kiirtak nekem a balra - 1 est nem tudom miért irtak már a dupláját is a rendesnek Igy már nincsen energiám sem pénzem ujra és ujra bár kéne negyon. Éppen ezért nem igazán használtam talán még gyerekkoromban akkor volt egy kedves dr nönk aki azota alézeres kezeléssel foglalkozik Egyépként most egészen egyszerü és könnyü volt nekem megszokni ujra Ma lett kész s már most nem zavar aga a szemüveg csak attol félek azoktol a kérdésektöl Miért nem használtad eddig? Tipikus mégis ez zavar egy kicsit, na és a lencse a legjobban. De van aki direkt divatbol irat magának még ha a legkissebb is erös akkor is mert divatos, ez pont a növérem. Szerintem magadba lell elfogadnod magát a tényt hogy szemüveges vagy , és hogy muszéj
2010. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Egyépként aszt mondjátok vennak divatos szemüvegek és lehet vékonyitani , de arra senki sem gondol van e pénze rá és hogy mütét meg kontaklencse. Nah , én elvileg vaknak vagyok orvosilag elkönyvelve 3 m látotávolsággal müteni nem lehet, kontaklencse bár közgyogyra ingyen volna, nem hordhatok. Szemüveg kell a balra + 5 a jobra - 1/5 ös, de nincsen pénzem rá anyagilag sem meg 10 éve akárhányszor megyek orvoshoz soha nem aszt irják most már pedig egy jó ideje érzem hogy kéne. Egyépként hidd el megszokod idövel.
2010. júl. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hordjad mindenképpen. Saját tapasztalat, ugyanolyan voltam mint te. Nem akartam szemüveget hordani, nem áll jól, mit szólnak hozzá stb stb. Ebből az lett, hogy mostmár a legfelső számot se látom, és 5 méterről nem ismerem meg az embereket, sőt háromról. 2 évig folyamatosan romlott a szemem, mikor -1 körül volt, voltam szemvizsgálaton (nem látás miatt, kötőhártyagyulladás) és volt látásvizsgálat is, de ezt előtte nem tudtam. Nagyon nem akartam szemüveget, így kivertem a hisztit, hogy ez biztos a gyulladás miatt van. Mikor elmúlt, vissza kellett menni, és én hülye, betanultam a táblát. Akkor még nem láttam olyan rosszul, nagyon ritkán éreztem. Aztán egyre rosszabb. Lement -3ig. Ez volt a határ, elmentem szemüveget csináltatni, eltelt egy év...és javult a szemem. Ezért mondom, hordani kell.

17/L

2018. aug. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18-as: Nem baj hogy ez a kérdés 9 évvel ezelőtti?? :D :D :D
2018. aug. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!