Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy viseljem el hogy szemüveg...

Hogy viseljem el hogy szemüveges lettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 28 éves lány vagyok. Már évek óta éreztem hogy rohamosan romlik a szemem. De egyszerűen annyira nem szerettem volna szemüveget (kintaktlencsét nem hordhatok) hogy még csak nem is csináltattam soha. Már egy ideje viszont szinte semmit nem láttam, gépezni egyátalán nem tudtam, teljesen vaknak éreztem magam, így elmentem szemüveget csináltatni. A helyzet iszonyatos. A jobb szemem 6os, a bal 5.5-es. A keret maga szép, viszont az üvege nagyon vastag, és annyira felnagyítja a szemem hogy az üvegben elölről szinte csak a szemem látszik. Szörnyen érzem magam, ha kimegyek az utcára megnéznek emiatt. Úgy látszik ez ritka. Ha viszont nem veszem fel egyszerűen szite "vak vagyok".

Másnak is volt ilyen problémája?

Hogy lehet ezt megszokni?


2009. aug. 27. 22:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem hordhatsz kontaktlencsét? Egyébként nem csak a vastag szemüveggel ilyen,nekem csak egy feles szemüveg kellett először és azt is nagyon feltűnőnek éreztem..zavaró,de majd megszokod, hidd el ha te megszokod,máson se látod majd úgy,mintha megnézne emiatt:)
2009. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Azta... Hát, tényleg marha ritka az ilyen erősségŰ szemüveg. Ez szörnyű, tragikus és elviselhetetlen. Már bocs, de ezt csak te beszéled be magadnak. Egyébként meg magadnak köszönd, ha hamarabb csináltattál volna, lehet, hogy csak 1-es lenne....
2009. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt túldramatizálod. a volt barátomnak is 6-os volt a szeme, mégis iszonyú helyes fickó volt, egyáltalán nem volt feltűnő a sok dioptria. örülj annak, hogy már nem azt a korszakot éljük, amikor sztk-s szódásszemüvegre kényszerültek a komolyabb látáshibával élők. na az tényleg gáz volt.
2009. aug. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szija!

az én szemem is romlik állandoan, de azért ne aggodj

SZEMÜVEGLENCSÉT LEHET VÉKONYITATNI!

enyém is 2-2 es

és vékonyitva van, nekem is van szemuvegem, de nem

állando, csak suliba meg tvhez meg iylenek!

nekem is kell kontaklencse xD

szoval a lencsét vékonyitasd meg és semmi abjod nem elsz vele,

ha meg kell szemuveg akkor meg kell! ez genetika, nem tudsz micsinálni vele:(

majd ebletorodsz mint én :D

nah puszika

2009. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A szemüveg nem szégyen...csak épp az volt a legnagyobb baj hogy nem mentél el az elején szemészetre.Így sajnos a szemed rohamosan romlott.Ha az elején elmentél volna akkor biztos hogy most nem kéne ilyen vastag szemüveget hordanod és semmi baj nem lenne.

Amúgy nekem is van szemüvegem és amikor észrevettem hogy nem nagyon látom a suliba a táblát rögtön elmentem szemészetre.Így megelőztem azt hogy tovább romoljon a szemem.És a bal szemem 2,7-es a jobb pedig 1,5-ös.Pedig nekem azt mondták hogy egész életemben hordani kell mert megjavulni nem fog csak rosszabbodni ha nem hordom.Így hát elkezdtem hordani...MÉG IDŐBEN..:)

Sajnálom hogy csak most mentél el szemészetre.De amúgy meg ne foglalkozz azzal hogy ki hogyan nézz Rád.Sokan vannak még olyanok akiknek vastag a szemüveg üvege(bár szerintem ezzel nem nyugtattalak meg).

Vigyázz Magadra és ne aggódj a szemüveg miatt:)


Üdv:Én

2009. aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 20 évesen lett szemüvegem.Csak először lesz furcsa, aztán Te is,és az ismerőseid is megszokják,és úgy leszel természetes.Különben ezek a mai divatos keretek szerintem nagyon szépek.Ne aggódj,biztosan jól áll!:))
2009. aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
a lányom szemüveges és még csak 7 éves szegényke .nagyon megviselte azota viszahuzodo lett de hordania kell mert jot akarok neki,most kiderült hogy az egyik szemét nem használja igy a jobb szemét le kell ragasztani egy fél napra pocsékul viseli.tudom hogy van enél roszabb de engem ez is megvisel pedig nem olyan vészes mert suli után is felrakhassa .de gyönyörü szemüveget vettünk neki ami jol áll neki és baromi drága volt .egy kicsit hamarabb kellet volna menned örülj hogy látsz egyáltalán .remélem át tudod vészelni ,mert együtt érzek veled ,sok sikert és kitartást neked
2009. aug. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm hogy ilyen hamar válaszoltatok. Azt a részét élvezem hogy látok! Mert már tényleg nem láttam. Remélem idővel megszokom,mert muszáj lesz hordani...
2009. aug. 27. 23:10
 9/19 anonim válasza:
100%
Nekem mindkét szemem 4 dioptriás. Én is megijedtem, amikor megláttam, hogy milyen vastag egy 4-es lencse. Lehetett vékonyítani szerencsére, ami plusz pénzbe került ugyan, de így sokkal jobban érzem magam, nem is tudom, hogy tudtam volna elviselni azt a vastag szemüveget.
2009. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Holnap visszamengyek és vékonyíttatom ha lehet. Mert ezt így nem bírom. Nagyon feltűnő. Szívem szerint nem hordanám, csak enélkül már néha komolyan tapogatózom, mert nem látok. Ez biztos még feltűnőbb volt. :-(( És a szemészetem is mondták hogy muszáj, mert ha nem hordom lehet hogy "fehér bot" lesz a vége. :-(((
2009. aug. 27. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!