Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meddig fog romlani? (Bővebben...

Meddig fog romlani? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, -4 es szemüvegem van! Az első szemüvegemet 6 évesen kaptam, akkor -1 es volt!

Ha jól tudom a látás 18 éves korig romlik vagy nem! De onnatól tuti, hogy a romlás megáll!

Szerintettek mennyite fog még romlani, ha egyáltalán fog?

Hogyan állíthatom vagy lasíthatom meg a romlást?


2009. aug. 22. 22:23
 1/7 A kérdező kommentje:
rosszul írtam nem 6 évesen kaptam meg az első szemüveget hanem 6 éve, tehát 9 évesen!
2009. aug. 22. 22:24
 2/7 anonim válasza:
Nekem is hasonló a bajom csak én 14 vagyok és 3.5-es a jobb a bal meg 3.25 az előző előtti vizsgálaton még csak 2.25 volt most meg amikor voltam ez derült ki...:S 1 hónapja szemtornázok www.latastrening.hu itt vannak jó izék nekem mintha egy nagyon kicsit javul volna vagy lehet, hogy csak képzelem mert azt akarom, h úgy legyen... meg egyél répát sajttal meg agykontrollozz! bár én azt nem teszem de majd elkezdem..:)sok sikert!
2009. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szia! Igen a szem 18éves korodig fog változni még. Akkor lehet műtétet is csiánltatni. Én 2éves korom óta vagyok szemüveges de szerencsére nem romlott hanem javult az idők során. Most megyek majd vizsgálatra de sajna most nagyon félek, hogy romlott:( De hidd el neked már nem fog romlani.:) Meg szeirntem ne ülj soakt gép előtt monitor is káros lehet neki.
2009. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22-23 éves korra stabilizálódik teljesen.
2009. aug. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18 éves korodig vagy ameddig rendesen ki nem fejlődsz addig fog romlani a szemed is, sajnos :( én 15 éves vagyok és most a bal 3 a jobb 2.5-es. kíváncsi vagyok mennyi lesz a végső dioptriám!?.
2009. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

29 éves vagyok, tavaly még -5 ,-5.5 ös volt a szemüvegem, az idén már -6.5 -6.5 -os, de volt már olyan év, hogy gyengébbet irtak ki, szóval javult valamit.

Nem 18 éves korig romlik az tuti, hogy meddig az mindenkinél egyedi szerintem, már ha van egyáltalán határa a szem romlásának.

2009. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van határa a szem romlásának. Különben a rövidlátók látása később "megjavul" abban az értelemben, hogy az időskori távollátást náluk kompenzálja a közellátásuk, ezért idős korban ők szemüveg nélkül tudnak olvasni.


Ha 29 évesen romlik a szem, akkor lehet, hogy egyéb folyamatok is zajlanak ott, amiket érdemes lehet megvizsgálni. Egy ismerősömnek valami krónikus arcüreggyulladás-szerűsége volt, és attól romlott a szeme (hogy ez persze hogyan függ össze, azt nem tudom).


Az se mindegy, hogy mikor mész szemvizsgálatra. Ha pl. előtte 1-2 napig nem számítógépeztél, nem olvastál sokat, és nem hordtál szemüveget, akkor lehet, hogy javulás látszik s szemvizsgálaton.

2009. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!