Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most kaptam szemüveget tegnap....

Szabina0028 kérdése:

Most kaptam szemüveget tegnap. Ha ezek vannak a papíromon az mit jelent? Sph. Dptr. :J-3, 00 B. :-1,50. Cyl. Dptr. :J. :+1,50 B. :+1,25 Ax:J:60 B:90 És akkor ha az egyik +-os a másik --os akkor most távollátó vagy rövidlátó?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
A jobb 3 dioptria rövidlátó és olvasáshoz 1,5 dioptria cilinder, a bal 1,5 dioptria rövidlátó és olvasáshoz 1,25 dioptria cilinder. Ha ebből sem érted, akkor esélytelen, hogy valaki elmagyarázza... A lencse 2 részből áll: 1 ahol kinézel rajta a közepe táján távolra az a mínuszos rész. 2 az alsó része ahol átnézel rajta olvasáskor az a rész pluszos.
2012. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bifokális lencséről kerestem neked képet: [link]
2012. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a segítséget!
2012. nov. 30. 16:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez bifokális lenne? Szerintem nem.

A cylinder nem ezt jelenti, hanem hogy asztigmiád van (másféle szögben másféle dioptria kell). A cylinder pluszos értéke ne tévesszen meg, azt nem olvasásra adták, bár biztosan segíteni fogja a közeli látást is.

2012. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1, 2-es badarsag, 4-esnel a pont!

biztos hogy ezt irtak fel? eleg nagy a dioptria kulonbseg a ket szem kozott. probakeretbe probaltal kozlekedni (ha nem, akkor az optikaban kerd meg az optikust, had probald fel megint a felirt korrekciot! en megengednem;)) nehez megszokasra es kettoslatasra is lehet szamitani. btw. ha tegnap kaptad a szemuvegedet, akkor miert nem kerdezted meg azt aki felirja a szemuveget, hogy ezek mit jelentenek? ez a dolga, a munkajanak resze (ez is!) hogy elmagyarazza mi micsoda, es mit miert irt fel, es mire lehet szamitani.

2012. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös


Hogy lehetne hinni olyannak, aki nem tud helyesen leírni egy mondatot sem?

2012. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6os, kerlek fejtsd ki, mi a problemad a helyesirasommal. egyebkent dolgozom is kozben, gyorsan is gepelek. ekezeteim nincsenek, nem Mo-n vagyok.
2012. nov. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nem bifokális ... szférikus dioptria jobbon -3 balon -1.5 . cilinder jobbon +1.5 balon +1.25 . A bifokálisnál megadják a közeli-tolvi szférikus dioptriákat + a cilindereket külön ha kell.
2012. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egyebkent tenyleg nem bifokalis, hanem cylinderes, csak ossze vannak keverve az adatok szoval j.:-3.00D sph +1.25D cyl axis: 60 fok/ b.:1.5D sph +1.25D cyl axis 90 fok. szokatlanul lett leirva, de igazabol ertheto.
2012. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!