Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kancsalság elleni műtét....

Kancsalság elleni műtét. Tapasztalatok? Megéri?

Figyelt kérdés
Egyik szememmel születésem óta befelé kancsítok. Kiskoromban mindkét szememmel kancsi voltam, mindkettőt műtötték Baján, az egyik tökéletes lett, a másikat elszúrták(v nem sikerült)Takargattuk, szemcsit kaptam rá, de semmi... Nem tudom, h a hegek miatt bevállalják-e a műtétet. Nem tudom, hány fokos a kancsalságom, de azért látszik eléggé szerintem...valakinek volt már ilyen műtétje? mennyi idő után állt helyre? és múlt el a pirosság? mert én azért nem akarok 1 hónapig bújkálni az emberek elől, mert olyan a szemem, mintha alkoholos filccel firkálták volna össze... bár tudom, jobb mintha bandzsi lennék...
2009. aug. 6. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
lézeres műtéttel lefaragnak a szem szaruhártyájából a beavatkozás 2-5perc és nem fáj mivel az 1ik bemutató vidiben nem altatták a csajt sőt még érzéstelenítést sem kapott sehova, jópofa dolog
2009. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de az nem az a sasszem kezelés v mi, amit a látásélesség javítására csinálnak? én úgy tudtam, h ezt a bizonyos kancsalság elleni műtétet ezt szikével és altatásban végzik a 21. sz.ban is :)
2009. aug. 6. 22:02
 3/10 anonim válasza:
100%

Tévedés, a kancsalságot nem lézerrel műtik. Az asztigmiát műtik azzal, ami a rossz görbület miatt kialakult fénytörési hiba. A kancsalságot a szemizmok erősítésével-gyengítésével szüntetik meg, azaz egy-egy rostot átvágnak vagy átraknak(6 ilyen izomcsoport van), így "lövik be" középre a szemet. A műtétet vagy altatásban vagy érzéstelenítéssel csinálják, a szem amennyire tudom mindig bevérzik, azaz tök vörös lesz az egész, ez mindenkinél más ütemben szívódik fel, az első héten még elég látványos.

Itthon Dr. Sényi Katalin a téma nagy szakértője, vele érdemes konzultálni; a Naphegy Klinikán van magánpraxisa, bár augusztusban szabadságon van.

És a kérdésre válaszolva, megéri.

2009. aug. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 2. válaszoló. Róla hallottam már, állítólag tényleg profin dolgozik. Úghy tudom, hogy a SOTE Klinikán is rendel.
2009. aug. 6. 23:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Enegem is Baján műtöttek még 1990-ben, akkor 2 éves voltam. Mindkét szemem befelé kancsalított, a bal szememet műtötték, és szintén nem sikerült a műtét. Most mindkét szemem kifelé kancsal...
2010. márc. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
mindenki szidja Baját mint a bokrot...ott tuti nem csináltatom meg a szemem ezek után.
2010. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hú, örülök hogy megtaláltam ezt a topicot! Én 20 éves vagyok, szintén 2 évesen műtöttek Baján... persze nekem sem sikerült!

Aztán most már magamtól mentem el műtétre, ami jól ment ugyan, de az önbizalomhiányom tönkretette az egész kamaszkoromat, az egyik szememre tompalátó vagyok :(

2010. ápr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Sziasztok! engem is baján mütötek a bal szememet és ne msikerült mert anyira már nem kancsitok de még látványos :/ szeretnék elmeni mütétre és ha van vki olyan dokija aki télleg ért a témához és nagyon benne van a szakmába és joh tapasztalatok vannak az irjon nekem. Elöre is köszönöm!
2012. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem is műtötték a szemem. Kiskoromba befelé fordult most kifelé..egyre jobb :( de csak akkor fordul kifelé, ha szemüveget vagy kontaktlencsét hordok..teljesen elvette az önbizalmamat..szeretném megműtettni a nyáron..1hónapig még érezhető a műtés nyomai..de kibírom..mert már elegem van..a legutóbbi műtét óta kifelé? (lassan 3 éve) nagyon rossz :(
2013. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dr. Domsa Patríciát keresd fel, neki ez a specialitása.
2019. máj. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!