Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehetnék szemüveges?...

Hogyan lehetnék szemüveges? Nagyon nagyon tetszenek a szemüvegesek. Nagyon szeretnék szemüveges lenni, de sajnos jó a szemem. Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 20:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Van valakinek ötlete, hogyan tudnék megtanulni olvasni a barátnőm régi szemüvegével, egyszerűen nem tudok vele olvasni. Pedig nagyon tetszik és nagyon szeretem, de az olvasás nem megyen.
2012. szept. 1. 10:17
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok hátránya van a szemüvegnek. Ne akarj szemüveges lenni.

Kb 15 éve vagyok szemüveges és ott tartok hogy szemüveg nélkül nemhogy olvasni nem tudok de még az embereket se ismerem fel az utcán csak ha közel megyek.


Télen bepárásodik ha bemegyek a hidegről. Ha megtörlöm akkor maszatos lesz, ha nem akkor nem látok vele, ha leveszem nem látok rendesen. 1-2 perc mire eltűnik a pára róla.


Az esőcsepp zavar ha rajta van. Szintén maszatos ha csak úgy letörlöm róla.


A por rárakodik. Ha megtörlöm akkor maszatos.

Ha maszatos akkor csillog, fénylik a lencse.

Ilyenkor meg kell mosni mosószeres vízben.


Hosszabb távon karcolódik és sötétben a tv fénye csillog rajta és nagyon rossz úgy tv-zni.


Napszemüveget nem lehet hordani csak dioptriásat. Uszodában, strandon le kell venni, sportoláskor hátrány.

2012. szept. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

Hat kerdezo...

Boldogok a lelki szegenyek...

2012. szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
adj hálát h nem kell hordanod te ostoba-.-" egy 15 éve szemüveges ember vagyok és hidd el nem olyan fantasztikus mint amilyennek látszik :/ u h mégegyszer mondom tedd össze a két kis kacsód h nincs rá szükséged
2012. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A barátnőd régi szemüvege péusszos vagy minuszos, és hány dioptriás? De amúgy azért nem tudsz benne olvasni, mert nincs szükséged látáskorrekcióra, így egy dioptriás szemüveggel csak tozan fogsz látni, de ha így haladsz hogy más szemüvegét hordod, akkor teljesülhet a vágyad, mert ez rontja a szemedet. És miért nem mondod azt az embereknek, hogy kontaktlencsét hordassz? Senki nem fogja észre venni, hogy nincs-e a szemedben, csak ha nem néznek a szemedbe kb. 20-25 cm-ről. Nekem is kontaktlencsém van, de használok mellette szemüveget. De azt mondom addig örülj mig nem kell egyikkel sem bajolnod. Én személy szerint a kontaktlencsét sokkal jobban szeretem , mint a szemüveget, de min a kettőnek vannak hátrányai egymással szemben. Pl.: A szemüveget csak hamar felveszed, ha jól választasz keretet, akkor öltöztet. Nem kell cserélgetned, nem kell minden reggel tisztítgatni folyadékkal, de viszont ha a szemüvegre napközbenn rámegy akármi rögtön törölni kell, én mindig használat előtt megtörlöm,

Kontaktlencsének az előnyei, hogy nem párásodik, nem esik le, nincs keret, tv-t nézni sokkal kényelmesebb, nem tükröződik, nem zavar, de ennek is vannak hátrányai, hogy reggel meg kell tisztítanod, cserélni kell a folyadékot, be kell tenni, este kivenni tisztítani, mindent nagyon tisztán kell tartani, alapszabály a hiigénia. meg nekem havi kiszerelésú kontaktlencsém van, figyelni kell hogy lecserélni mindig pontosan, én nem tudom tobább hordani 30 napnál, de ismerek olyat aki 2 hónapig hord egy garnitúrát. Nagyjából ennyi, remélem segítettem!

2012. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Utolsó, megihletted a megoldást! :D

Kérdező, tegyél be egy -8-as kontaktlencsét és csináltass hozzá egy +8-as szemüveget. Kész, teljesült a vágyad, és a szemed se romlik. Viszont ha a barátnőd szemüvegét még pár hétig hordod, már visszafordíthatatlanul rossz lesz a szemed. Nem vicc.

2012. okt. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A szódásüveg vastagságú az tényleg ronda, viszont a vékony szemüveglencsék azok nagyon szépek. Amúgy én is nagyon vágyom arra, hogy szemüveges lehessek, a szemüveg a 2.szerelmem, a barátnőm meg az 1. Szoktam nézni az embereknek a szemüvegét amikor BKV-n utazok, olyan jó időtöltés. Amúgymeg csináltass magadnak 0-s szemüveget egy gyönyörű kerettel (de ne ilyen divatszemüveg keretet vegyél, hanem normális kerettel ugyanannyiért mint egy rendes szemüveget), én is ezt fogom tenni. Ez tudod olyan amikor valaki piercinget akar úgy is meg fogja csináltatni, én meg szemüveget akarok, úgy is lesz és kész, addig nem nyugszom.

Üdv:

Egy szemüvegrajongó

18/F

2012. okt. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
én barátnőm is ezt csinálja:) amúgy mennyit romlott a szemed? és olyan irányba romlott mint amilyenbe a barátnődé?
2014. febr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Én is így vagyok,nagyon szerettem volna szemüveges lenni,de a szemeim tökéletesek :)

Rendeltem neten +3 dioptriás kontaktlencsét,és -3 dioptriás szemüveget csináltattam magamnak :) Reggel beteszem a lencsét,tök homályos vele minden,majd a szemüveggel kitisztul a kép.Ez azért is előnyös,mert ha akarom hordani a szemüt hordom,ha nem akkor nem,nem kötelező,hisz a kontaktlencse nélkül tökéletesen látok :)

2014. júl. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is szexi a szemüveg! Nekem kimondottan tetszenek az erős mínuszos szemüveget viselő nők!
2022. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!