Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehetnék szemüveges?...

Hogyan lehetnék szemüveges? Nagyon nagyon tetszenek a szemüvegesek. Nagyon szeretnék szemüveges lenni, de sajnos jó a szemem. Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 20:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Csináltass olyat amiben sima üveg van, és közben örülj hogy jó a szemed.
2012. júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

"sajnos jó a szemem"

Szerintem nem vagy komplett.

2012. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Az első válaszoló jót írt. Nekem van optikus ismerősöm, és ő mesélte, hogy nála is már volt egy srác aki csináltatott ilyet, hogy okosabbnak tűnjön a tanárok előtt ;)
2012. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Lehet venni sima üveggel is...
2012. júl. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De pont az lenne a lényege, hogy sok dioptriás legyen, mert az tetszik. A "sima" üvegen meg nagyon látszik, hogy sima. Ha értitek.
2012. júl. 16. 10:16
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fizess valakinek jó sok pénzért olyasmit (ezt most csak helyben találom ki), aki csinál neked olyan szemüveget, amiben előbb áll egy fajta dioptriás lencse, ami torzítja a jó szemed látását, majd ezután rögtön nyomjanak be egy másik lencsét ami meg korrigálja a előtte levő lencse képét :'D . Így lehet szép vastag dioptriás szemcsid ha ez szerinted tényleg szép. De lehet hülyeséget írtam, nem hiszem hogy csinálnak ilyent, de sok pénzért ki tudja.
2012. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A "sok dioptrias" szemuveg, amit eloszeretettel hivnak szodasuveg aljunak, nem hiszem, hogy olyat akarsz... Nekem is van szemuvegem, korabban az egyik szemem 0-s volt, igy abba csak sima uveget tettek es egyaltalan nem volt feltuno, senki nem vette eszre, meg felprobalva sem.

Ma mar gyonyoru keretek kozul lehet valasztani, senki nem fogja nezni, hogy hany dioptrias a lencse.

En is azt mondom, hogy tedd ossze a kis kezed, hogy tokeletes a latasod!

2012. júl. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Örülj neki hogy jó a látásod. Én minden reggel úgy kelek hogy homályosan látok és kontaktlencsét vagy szemüveget kell hordanom.


Ha ennyire tetszik a szemüveg akkor csináltass dioptria nélkülit. A sok dioptriás elég csúnya mert vagy kicsi lesz benne a szemed vagy pedig nagy. Attól függ hogy mínuszos vagy plusszos.

Biztos vagyok benne hogy egy évig se használnád.

Télen párásodik. Te leveszed és látsz nélküle is de akinek rossza a szeme az nem.

Ha esik akkor zavaró az esőcsepp rajta.

Csillog a lencse, maszatolódik.

2012. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Uristen.. ne haragudj, de te nem vagy komplett "sajnos jó a szemem" meg "sok dioptriásat akarok", normális ember ilyet nem állít!! Amugy bemész az optikába és felpróbálsz egy keretet, megmondod hogy ez kell, és megcsinálják sima üveggel, de áruld már el miért akarsz enyire szemüveges lenni? mikor kissebb voltam , akkor én is nagyon akartam, de most.. azóta eltelt 5 év, és azt kívánom bárcsak ne kellene, vagy lehetne kontaktlencsém, mert az sem lehet mert most cylinderes kellet, és nincs a számomra megfelelő kontaktlencse, de amugy nem ajánlom ezt a sima üveges szemüveget hosszú távon , mert csak romlani fog a szemed!!!
2012. aug. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mert nem tudom megmondani, de nagyon nagyon tetszik! Most már pár hete a barátnőm régi szemüvegét használom, de nagyon jó és teszik! Csak az olvasás nem megy vele.
2012. aug. 6. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!