Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaklencével tényleg...

A kontaklencével tényleg jobban lehet látni, mint a szemüveggel?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg nem, mert ugyanaz a dioptria, gyakorlatilag viszont igen, mert nem látod a szemüveg keretét, mert ugye körülötte homályosabb a világ. Kontaktlencsével meg úgy látsz, mint szemüveg nélkül... remélem érthető voltam.
2009. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanugy latsz vele, csak ahogy az elottem szolo is mondta kontaktlencsevel azert tunik jobbnak, mert nem zavar be a szemuveg kerete. Amugy a szemuveg "egeszsegesebb" mivel a kontaktlencse rontja a szemet, szemuveggel meg elvileg javulhat, csak persze rendszeresen kell hordani.
2009. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
a lencse nem rontja... csak jobban vörösödik a szemed meg száraz lesz, ha túlhordod.
2009. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem ajánljátok a kontaklencvsét?( még nem viseltem sohasem) Ti amúgy gondolom szemüvegesek vagytok, ugye?
2009. júl. 10. 18:16
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!

Én kereken 3 hete váltottam kontaktlencsére többévnyi szemüvegviselés után. A kérdésedre a válasz az igen, mivel a kontaktlencsével 360 fokban látsz mindent. Amikor először betették nekem a lencsét és elküldtek 30 percnyi sétálgatásra akkor úgy éreztem mintha újjászülettem volna, sose volt ilyen éles látásom, és ennyire mindenre kiterjedő:-)

Az pedig nem igaz, hogy a kontaktlencse rontja a szemet, meg hogy a szemüveg jobb. Inkább úgy mondanám, hogy a kontaktlencsét nem mindenkinek bírja a szeme. Szemszárazság pl., illetve valaki hajlamosabb a fertőzésekre valaki nem. Én úgy voltam vele, hogy megpróbálom, ha jó akkor marad, ha nem akkor vissza a szemüvegre. Eddig minden OK és örülnék ha így is maradna. Egy próbát mindenképpen megér ha szeretnél szemüvegtől szabadulni. Remélem érthető az írásom:-)

2009. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2009. júl. 15. 09:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Én több mint egy éve váltottam szemüvegről kontaktlencsére, és nagyon meg vagyok elégedve. Jobban is látok, idővel tök jól megtanultam a használatát, és kevésbé romlik a szemed, ha kontaktlencsét viselsz:)
2009. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hogy látna már 360 fokban ? :D
2009. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Elnézést, 180 fokban, félreírtam!
2009. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

én közel 20 éve hordok k.lencsét. A szemüveghez képest kb. fél dr.-rel jobban lehet látni, nem párásodik, az éles látószög olyan mint akiknek nem rossz a szemük...

És az elmúlt 20 év alatt egyszer kellett egy dél dr.-t korrigálni, korábban (stemüveggel) szinte évente romlott a szemem. Nem kell túlhordani, és a megfelelő fajtát kell kiválasztani ami a szemednek ill. az életvitelednek a legjobban megfelel.

2009. júl. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!