Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha tisztán látok a szemüveggel...

Ha tisztán látok a szemüveggel akkor ronthatja a szemet?

Figyelt kérdés
Nem orvos írta fel, hanem volt itthon egy szemüveg..feles azt hiszem (nincs ráírva). Amúgy messzire nem látok teljesen jól és kicsit homyályos amúgy is a látásom, de ezzel a szemüveggel jó.
2011. márc. 21. 18:18
 1/8 anonim válasza:

M

E

N

J

E

T

E

K


S

Z

E

M

É

S

Z

E

T

R

E

2011. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ronthatja. Hiába jó a feles a szemednek, ha nem neked készült. A szemüveget ugyanis úgy készítik el, hogy megmérik a két szemed pupilla távolságát és arra állítják be a szemüveget.
2011. márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ..

1.: tudod, ha a válaszod nem fér ki egy sorba, akkor az automatikusan is új sorba kerül..al fogok menni szemészhez és nem ezt akartam hordani csak gondoltam addig jó lesz tv-t nézni stb. egyébként neked is köszi

2011. márc. 21. 18:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem úgy állították be, hogy cserélgették a lencséket egy próbaszemüvegben, és mikor a legjobban láttam a táblán a betűket, akkor hagyták úgy. Aztán mikor kiváltottuk a szemüveget jöttem rá, hogy közelre kellemetlen vele nézni. Azért inkább nem is hordom, nehogy tovább rontsa a látásom.
2011. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ronthatja a látásod, hiszen nem Neked készült. Lehet hogy elég a kevesebb vagy lehet hogy több dioptriás kell. Nem tudod, milyen paraméterekkel készült az és azt sem, hogy Neked mire van szükséged.

Butaság lenne azt hordani, fog majd enélkül is romlani a szemed...

Jó szemüvegességet :)

2011. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kontaktlencsém lesz ha kell
2011. márc. 21. 19:23
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D
2011. márc. 21. 19:29
 8/8 anonim ***** válasza:

ha túl éles az nem jó, mert hozzáidomul a szemed (és ezáltal romlik a látásod)

ha túl gyenge az sem, jó, mégpedig azért nem, mert erőlteted, hunyorogsz, a szemed nem tud ellazulni, és ugyancsak romlik a látásod.

2011. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!