Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveggel vagy szemüveg nélkül?

Szemüveggel vagy szemüveg nélkül?

Figyelt kérdés
Már régebben csináltattam szemüveget, de egyáltalán nem használtam (+1, +0,5). Mostanában ((33 éves vagyok) már kicsit összefolynak a betűk, ha olvasok, illetve nem tudom levágni a gyerekeim körmét, mert nem látom rendesen. Feltettem a régi szemüvegemet és jobb a helyzet így, hamarosan elmegyek szemészhez is, hogy megnézessem. Csak azon gondolkodtam, hogy ha ezentúl használnék egy - valószínűleg nem túl erős - szemüveget, akkor nem romlana gyorsabban a szemem? Vagy épp ellenkezőleg? Nem segít az, ha kicsit erőltetem?
2011. febr. 21. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Van igazság abban amit mondasz. Az én szemészem azt mondta, hogy vannak olyan gyengébb dioptriák amiknél használ, ha egy kicsit "erőltetve" van a szem. Az erőltetés ez esetben azt jelenti, hogy nem lustulnak el a szemidegek. Egy bizonyos dioptria felett már teljesen mindegy. Menj el szemészhez, és kérdezz rá a dologra. A +1 és +0,5 dioptriákat én még nem érzem annyira erősnek. De azért az életben vannak olyan szituk, amikhez szükséges az éleslátás, ugye a köröm vágás is ilyen :). ne használd huzamosabb ideig a régi szemüvegedet mert azóta romolhatott a szemed.
2011. febr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A távollátás felnőtt korban romlik. Most még csak lassan, 50 éves kor fölött gyorsabban. A szem alkalmazkodóképessége pedig a gyerekkor elmúltával folyamatosan romlik. Mindezek természetes folyamatok, nem nagyon tudod befolyásolni azzal, ha hordasz vagy nem hordasz szemüveget.
2011. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
pontosan azt akartam írni amit az előttem hozzászóló. jobb nem lesz már a szemed bármit is teszel, és romlani sem a szemüvegtől fog.
2011. febr. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!