Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 20-22ezer ft kifut egy normáli...

20-22ezer ft kifut egy normálisan kinéző szemüveget?

Figyelt kérdés

Ma voltam a szemészeten, és sajna szemüveg kell, de azt csak munkához, az iskolában órákon stb-n kell használni, nem állandóan. Csütörtökön kell visszamennem a szemészetre hogy kiírják a szemüveget.

Még azt szeretném megtudni, hogy ez hogyan működik? Kiírja az orvos a szemüveget, elmegyek az optikába vagy nem tudom hol lehet választani), és ott kiválasztom, utána hány nap, mennyi idő amíg kész lesz?


2012. jún. 12. 12:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Hát.. kiváncsi leszek rá, még soha nem volt szemüvegem, és nem is szerettem volna, de hát ha muszáj, akkor muszáj. :/ :)

A szem az már nem fog soha "meg gyógyulni", és mindig is kell majd a szemüveg?

2012. jún. 12. 12:58
 12/22 anonim ***** válasza:
A 21-22 ezer ft az határeset, inkább 30-at mondanék lencsékkel együtt. Persze egyszerű lencsék, nincs csilli-villi réteg meg minden.
2012. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatsz szemtornával. Hogy milyennel az majd akkor ha tudjuk...:D

Érdekes még az ÉFT technika is, állítólag van akinek bevált.

2012. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nekem 15 ezerből megvolt tavalyelőtt. Nagyon szeretem. Megfelelő akciót kell találni.
2012. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nekem 30ezer volt egy nagyon pofás S.Oliver keret. (Kár hogy csak 3 hétig hordtam.)

Felírja a doki, elmész az optikába, kiválasztod a keretet és kb. 3 naptól indul a határidő. Tesómnak nagyjából 1 hónapot kellett várnia a kész szemüvegre, de neki -9-es a szeme és valami speciális lencse kellett.

2012. jún. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én Retro márkájú szemüveget vettem, lencsével együtt. 22.000ft-ért.

Pár óra alatt megcsinálták.

2012. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

én 27 ezerből vettem a szemüvegemet, szerintem nagyon trendi. de ez attól is lehet eltérő hogy hányas.. az enyém 1,75-s. meg attól is hogy karcmentes lesz-e az üveg..

nekem fél hónap volt míg elkészült -.-'

2012. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ma voltam a szemészeten, fel is írta az orvos a szemüveget. Utána elmentem az ofotértbe, és választottam. A keret 17990- ft, lencsével együtt 29170ft lett volna, de most valami akció van, és a teljes árból lejön 30%, így csak 20419ft-ot kell majd fizetnem. Egy hét múlva lesz kész.

Szerintem jól választottam, megnéztem többet is, és segítettek is, mondták hogy melyik áll jól stb...


Nemtudom hogy fogom megszokni... nagyon fura volt. :S De tény hogy sokkal jobban és tisztábban látok benne mint anélkül.

2012. jún. 14. 11:00
 19/22 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem, 2,75-ös a lencse amit felirt az orvos.

Bem tudom hogy ez úgy általában milyennek számít? Soknak? Csúnya, vastag lesz a lencse a keretben?

2012. jún. 14. 11:14
 20/22 anonim válasza:
Nem lesz tőle csúnya, ha vastag.
2012. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!