Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meddig fog még romlani? Sok,...

Meddig fog még romlani? Sok, ami most van?

Figyelt kérdés
Szóval 14 éves vagyok, a szemem -4, illetve -5 dioptriás. Lassan 7 éve vagyok szemüveges, volt, amikor 2 éven át semmit nem romlott, volt amikor nagyon sokat, most pedig megint 1 dioptriát romlott. Ebben az életkorban ez sok? És hogy tudom megelőzni, hogy ne romoljon tovább?
2012. febr. 18. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Cukorbetegségtől is romolhat, sőt vakság a vége. Illetve "A" vitamin retinol, ami kell a szemnek. Zsírban oldódik, egyél mellé kevés szalonnát, de ne vidd túlzásba és ne nyáron szedd mert úgy tudom napfénnyel nem frankó. Persze ettől nem fog javulni a szemed, max. a drága műtét amivel lézerrel lecsiszolják a külső réteget. Orvos mit mond?
2012. febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Orvos semmit sem mondott, csak kivizsgálta a szemem és kész. Amúgy igen, szeretnék is műtétet, csak ahhoz először is az kéne, hogy ne romoljon tovább a szemem, másodszor pedig, hogy elmúljak 18.:) De köszi a választ! (Amúgy a cukorbetegségnek lehet egy kis köze hozzá, mert sajnos nagyon hajlamos vagyok rá).
2012. febr. 18. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is -5 dioptriás a szemem (17/L), attól függ, hogy a családodban van-e olyan akinek ilyen nagy a dioptriás (az öregkori szemcsi nem ér) szemüvege, mert ha nincs akkor ez simán lehet tinikori, amit kinősz (2tesóm kinőtte, és sokkal rosszabb volt az egyiknek), ha családból örökölted a szemüvegességet, akkor 24 éves korodig romolhat, de utána megműttetheted, 18 évesen is, de mi is kérdeztük, és mondták, hogy jobb lenne megvárni a 24-et mert onnantól nem valószínű, hogy romlik tovább és akkor vissza sem fog állni (de én megcsináltatom 18 évesen, nem látok semmit szemcsi nélkül, szerintem nekem most romlott is a szemem).
2012. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!