Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meddeig fog még romlani a szemem?

Meddeig fog még romlani a szemem?

Figyelt kérdés

Üdv!

Jelenleg 14 éves fiu vagyok!

úgy emlékszek 9-vagy 10 évesen kaptam meg a 1 ső szemüvegemet.

Mindig romlott a szemem! (sok gép)--) gondolom

Na véktére ezz lenne a kérdésem?

A szemem téleg adig romolhat hogy már csak a műtét segíthet?

meddig Romolhat az ember szeme?

A szem romlása egy időután megfog állni?

Magátol 0.1? tud gyógyulni a szem ez lehetséghes?

Ha szemüveget hórdot lassitsa gyórsitsa a szemem romlását?

Kb.Mikór muszály szemüveget cserélnem?

Már most meszíről elég nehezen tudom koólvasni a betüket .

Mondtam szüleimmnek ha már zavaró a látásom szólok nekik.


Köszönöm előre a válaszokat!

Ne fikkázd az írásom hanem vállaszt írj PLS!


2012. febr. 8. 16:55
 1/4 tetris ***** válasza:

Jajjjj, te anyaszomorító!!!!! Ilyen helyesirást!!!!!!!


Szóval: feltétlenül szükség lenne egy szemészeti szakorvosi vizsgálatra, ahol pontosan megállapítják, hogy milyen erősségű szemüvegre van szükséged.

A sok gépezés annyiban rontja a szemet, hogy bevérzik a megerőltetéstől, könnyezni fog, vagy ellenkezőleg kiszáradni, de a dioptriát illetően kevésbé befolyásolja.

A szem romlása egyéni mértékű. Ha a romlás megáll, és egy év alatt nem rosszabbodik tovább, akkor lehet megműteni lézerrel. De ezt csak 18 éves kor után végzik el, mert addig a szem még nőhet, és változhat. (ahogy például az arcvonások is változnak)

Jó lenne minél előbb megejteni a szemészeti vizsgálatot, mert ha rosszul látsz, akkor ez az iskolában is hátrányt jelenthet, hiszen nem látod jól a táblát.

A szemüveg hordása nem gyorsítja, és nem lassítja a látás romlását. Ez csak egy segédeszköz, amellyel korrigálni lehet a hibát, és segít teljes életet élni.

A szemüveget érdemes 2-3 évente cserélni, ami nem lesz olcsó mulatság. Hosszú távon jobban megéri megcsináltatni a lézeres szemműtétet, ami tökéletes sasszem látást biztosít, hatása életre szóló, és teljesen fájdalommentes.

2012. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ami tökéletes sasszem látást biztosít, hatása életre szóló, és teljesen fájdalommentes.


én beszéltem a szemészemmel nem egy ilyen mezei szemész hanem neve van a szakmában és azt mondta ez kiújul

2012. febr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tetris ***** válasza:

Én ezelőtt 17 évvel csináltattam meg a szememet, és azóta is tökéletes a látásom. Pedig nagyon erős szemüveget kellett viselnem, mínusz hatosat mindkét szememre.

A fiam öt éve múttette meg a szemét, neki másfeles dioptriát javítottak, és az ő látása is tökéletes, és stabilan ilyen azóta, hogy megcsináltatta. Ezért ajánlottam a kérdezőnek teljes szívvel a műtétet. Saját tapasztalat, nem mások elmondása alapján.

2012. febr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
milyen dioptriás volt a szemed és milyen erős??
2012. febr. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!