Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemvizsgálatnál a táblán...

A szemvizsgálatnál a táblán mindenhol ugyanazok a számok vannak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 15:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekes hiúságra vall, aki inkább bemagolná...

1) a szemüveg állhat jól - lehet hogy feldobja a buta kis tekinteted...

2) létezik kontaktlencse.

3) létezik műtét, bár belátom, az elég drága.

4) nem látni szar.

5) nem látni veszélyes. nem csak rád, másokra is.


Úgyhogy tűnés vissza a szemészetre, és őszintén szólni, ha már nem látod a betűket vagy számokat. Ne legyél hülye!

2012. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Minden hozzászólással egyetértek, jó tanácsként írom, hogy ne optikusnál vizsgáltasd meg a szemed, csak és kizárólag szemorvosnál. Több százezer forintom bánja már olyan szemüvegek készítésénél, ahol nem a szaktudás dominált, csak az üzleti érdek.

A hiúságot pedig félre kell tenni, bármelyik nemhez tartozol is, egyébként is van akit a szemüveg "öltöztet".

2012. febr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
0%

Igen, elméletileg ugyan az. Én is meg akarom tanulni. Nem akarok szemüveges lenni, két okból.

Az egyik, ha szemüveges leszek, a szemem hozzászokik, és csak romlani fog még jobban (anyukámnak -4-es volt a szeme, rásóztak egy szemüveget, és most már -8-as a szeme)

A másik pedig, ha erőlteted a szemed, az előbb, utóbb javulni fog, mert a szem folyamatosan fejlődik.


Tehát jól teszed, ha megtanulod a táblát, én is ezt teszem. Mert ahogy mondani szokás: Amit akarok látni azt úgy is látom...

2013. okt. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Anika:

Ha valaki erőlteti a szemét, akkor csak rosszabb lesz. Pláne a közellátóknál, mert nekik a sok hunyorgástól csak tovább nyúlik a szem hossztengelye...

2013. okt. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Ha kell a szemüveg akkor kell. Én 2 éves korom óta hordtam szemüveget és mára annyira javult a szemem hogy csak néha kell felvennem olvasáshoz. Most 21 éves vagyok, és 2 éve már nem írnak fel szemüveget, csak mondták ha olvasáshoz szükségem van rá akkor használjam.
2014. márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Nagyon jó is lehet, ha megvizsgáltatod a szemedet.

Én például több mint három évig voltam kénytelen elviselni a padtársamat, aki büdös is volt, lopós is volt, és kitörte a ceruzám hegyét.

Aztán a szemorvos felírt nekem szemüveget, és az oszt.főnök előre ültetett, és minden tanulási gondom megszűnt.

Ezek után semmi nem akadályozott abban, hogy politikus (-ez áthúzva értendő-) legyen belőlem.)

2015. máj. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!