Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemvizsgálatnál a táblán...

A szemvizsgálatnál a táblán mindenhol ugyanazok a számok vannak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 15:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Meg akarod tanulni?
2012. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt tervezem.
2012. jan. 30. 15:28
 3/16 anonim ***** válasza:

Amúgy ilyet találtam:

[link]

2012. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Megteheted, de hülyeség, én is csináltam, az egyik szemem tökéltes, a másikra gyakorlatilag nem látok, de elmondom neked, h a már a másik is romlik, így, h nem hordok szemüveget.
2012. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Felesleges "csalni" a vizsgálaton.

Még középiskolában én is trükköztem a szemvizsgálatnál, de ahogy bekerültem az egyetemre és már középről se láttam jól a diákat, azonnal elmentem a szemészetre, mert az mégse állapot, hogy nem látok normálisan... Csak magaddal tolsz ki.

2012. jan. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy csak magammal szúrok ki.De nem akarok szemüveges lenni ezért nem látok más választást.
2012. jan. 30. 17:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Létezik műtét, létezik kontaktlencse. De neked jobb ha nem látsz rendesen? A szemüveggel sincs semmi gond. De egyébként sem kötelező csináltatni... szóval nem értem minek csalni egyáltalán.
2012. jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem igen ... szerencsére :D


Én is be akarom magolni , hogyha lesz ilyen vizsgálat .

Ugyanis nem akarom , hogy tudják az ismerőseim hogy mennyit romlott ...


Amúgy van ilyen , hogy szemtorna . keress rá a neten és szerintem próbáld ki . Én is most fogom elkezdeni .


14/F

2012. febr. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ugyanazok vannak. De ha ennyi eszed van, hogy a szemüveg helyett a homályos életet választod, akkor úgy sem fogod tudni bemagolni őket...
2012. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 m68 válasza:
100%

Sziasztok, mindenki, aki azon gondolkozik, hogy nem írat magának megfelelő szemüveget.


Ha megengedtek egy véleményt, szerintem ne tegyétek. Én pontosan ugyanezt csináltam 13 évesen, és bemagoltam a Kettesy-táblát (mert így hívják), majd csak kb. 2-3 évvel később, amikor már muszáj volt előrébb ülnöm a padokban, jöttem rá, hogy muszáj lesz szemüveget csináltatni. A probléma aztán ott kezdődött, amikor a doki közölte, hogy bármennyire is szeretné, nem tudja megadni a teljes korrekciót, mert annyi ideig nem volt megfelelő szemüveg a szemem előtt, hogy az agyam elfogadta az életlenebb képet megfelelő információként. És valóban, ha egy-egy szememre ráraktuk ugyan a beállított megfelelő dioptria-mennyiséget, a kettőt összerakva vagy kettőslátást, vagy fejfájást eredményezett, vagy a két, külön-külön éles kép együtt összemosódott. Így maradt egy köztes megoldás, egy részleges korrekció, ami 1-1,5 dioptriával volt kevesebb, mint a szükséges. Ez nem is olyan sok, igaz? Na igen, de ez egyben azt is jelentette, hogy soha tobbé nem fogok élesen látni. Aztán az idővel folyamatosan romlott is a szemem, hiszen teljes korrekció hiányában folyamatosan hunyorogtam, így nőtt a szemnyomás, és tágult hátrafelé a szemem (ennek következtében nőtt a rövidlátásom). Évente 1 dioptriát bátran rá lehetett tenni a szemüvegre, mivel nagyjából így tudtuk követni a romlást. Most, 24 évesen lassulni látszik a folyamat, és idén az előző évi vizsgálathoz képest csak 2 tizedet romlott a szemem, viszont a korrekció csak odáig valósítható meg elmosódás nélkül, hogy a táblán a piros vonal fölöttieket el tudom olvasni, alatta semmit. Most tartok jobb -21, bal -18 dioptriánál, plusz cilinder, valamint leképezési hibákkal az idegpályákon. Feltételezhetően 40-50 éves koromtól ez akár javulhat is természetes folyamat eredményeképpen, de 15 alá biztos nem megy már.


Gondoltam, jobb ha tudjátok, hogy ilyen is kisülhet a dologból, szóval érdemesebb normálisan, és együttműködően viselkedni a szemésznél. Ja, meg amúgy már csak a legcsóróbb optikákban használnak Kettesy-táblát, a normálisabb helyeken, már randomizáló kivetítő van.


Megjegyezném még, hogy eddig összesen kb. 2 évig hordtam szemüveget, a továbbiakban kontaktlencsét, mivel nem látszik, kényelmesebb, és egyszerűbb a kezelése, szóval nem feltétlenül kell szemüvegben gondolkodni.

2012. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!