Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vastag a 6 dioptriás szemüveg?...

Vastag a 6 dioptriás szemüveg? Van itt olyan, akinek ennél több dioptriás szemüvege van?

Figyelt kérdés
Fiam 6 hónapos és megállapították nála, hogy messzire elég rosszul lát, ami csak rosszabb lesz serdülő korában. Jelenleg 6 dioptriás szemüveg kell majd neki, ha már tud járni.
2009. máj. 24. 18:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is 6-os volt kiskoromban, és anyáéknak azt mondták, hogy csak romlani fog, de rendesen hordtam a szemüvegem és már csak 2-es!!! És amúgy a 6-os se volt vastag, csak véknyított lencsét kell kérni. Kicsit (na jó.. sokkal) drágább, de megéri. Főleg 1 évesnek, lehúzná a fejét szegény gyereknek a nehéz szemüveg :)
2009. jún. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 éves vagyok a jobb szemem 7-es, a bal 10-es. Az én hetesem nem teljesen vékonyított a közepe 2 mm vastag a széle 5 mm, de az tényleg a legszéle. Engem a suliban csak néhányan piszkálnak, ők is a szemüveg miatt és nem a vstagsága miatt.
2009. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nekem születésem óta szüre és zöldhályogom van. Ez nem gyógyítható, de megállítható és kicsit javítható is.

Nálam lézerrel 3 lyukat furtak a szemembe, de az nem fájt és 5 perc volt. Egyébként 8-szor műtöttek , akkor a szemben lévő lencséket(ott eredetileg is vannak ilyenek, nem a kontaktlencsére gondoltam) először kiveszik és mesterségesre cserélik, majd minden alkalomkor, amikor kell kicserélik. Manapság ez egy olyan műtét, hogy befekszel megcsinálják és délután már mehetsz is haza.

2009. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Közben én is jártam szemüveges boltban és kértem, hogy mutassanak egy gyereknek való 6-os szemüveget, és tényleg nem vastag. Olvastam azóta én is műtétekről, de ezeket 18 éves kor után végzik. Ja, és azóta a férjem munkahelyén is volt szemvizsgálat, ahol megkérdezte a szemészt, és ő meg furcsállotta, hogy ekkora babánál már rámondja a doki, hogy kell szemüveg, ő azt mondta, hogy ez még simán változhat...reménykedem!
2009. júl. 10. 14:42
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -6,5 D mindkettő, de jelenleg kontaktlencsével élem az életem. Nem értem, hogy a -9D-s hogy lehet nyugdíjas ?! Hiszen, lehet élni az életet - 10 D-s szemmel is, mintha semmi baj nem lenne... Én nagyon szégyellem, hogy ilyen rossz a szemem és ha nincs bent se kl, se szemüveg olyan, mintha csak egy elmosódott folt lenne a világ. Ha a kisbabádra ráadod a szemüveget, hidd el, hogy egy új gyereket fogsz kapni. Mielőbb csináltasd meg! Én sokáig húztam, mert először csak a táblát nem láttam, de szégyelltem, aztán egyre csak romlott a szemem... most megállt -6,5nél... aztán majd műtét.. a pénz meg van, de félek egyelőre.
2010. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Üdv!


A fiam nemrég múlt el időközben másfél éves, múlt héten kapta meg a szemüveget. -13 dioptriás szemüveg kellene, de a doktornő -10-zel indított. Elég szép kis szemüvege lett, a lencse vastagság sem vészes, pedig nincs teljesen vékonyra lecsiszolva. Nem kértünk márkás lencsét fullos készítéssel, mert az 90e Ft lett volna. Októberben kell visszamennünk a szemészetre, és lehet, hogy akkor ennél már gyengébb szemüveg kell, ezért felesleges megvenni. A sima mezei lencse kerettel így is 50e Ft-ba került...

Leírtam, hátha később valakinek hasznára válik:)

2010. aug. 16. 18:05
 17/25 anonim ***** válasza:

szia, látom régi a kérdés, de mivel te is írtál késöbb, talán nem gond a hozzászólásom.

kisfiam 2 hó múlva lesz 3 éves. mindig is tudtuk, h örökölhette a nagypapa rossz látását. most kapta meg élete első szemüvegét.

jobbos szeme -10 dioptria és 7-es cilinderű (csökkentve kapta a lencsét -6 dio; 2 cil)

balos szeme -9 dioptria , de erre is csak -5 dioptriát kapott. fél év múlva lesz újabb vizsgálat, (ugyanazon a magánklinikán), akkor kaphatja meg az erősebb lencsét. kell egy kis idő, míg a kis agya hozzászokik.

amire viszont felfigyeltem a szövegedbe, azt írtad 6 hós. a doki ( híres doki) azt mondta, h 1 éves korra alakul ki a gyerek valódi látása, addig felesleges vizsgálni a szemet.

unokatesómnak ugyanilyen rossz volt a látása, de műtéttel lecsökkentették 4/2-re.

optimistán fogjuk fel a dolgokat, egészségesen születtek, mégha egy kis látási probléma van is. sokan vannak akik összetennék a kezüket, ha csak ennyire lenne gond a látásukkal.

2010. dec. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
annyit még hozzátennék, a mi szemüvegünk kijött 26.000 ft-ból. akkor gondolom én is számíthatok az erősebb lencsénél akár az 50.000 -re is. ez húzós. :(
2010. dec. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Bár már régi a kérdés, de hátha "hasznos lehet". A klslányom három éves múlt, amikor megállapították nála a -10, -9 dioptriát. Ő is gyengébb szemüveget kapott ezektől a mért adatoktól. (ha jól tudom, ezt mindig így csinálják. Nagyon kétségbe estem, bár számítottam rá a saját rövidlátásom miatt. (csak az én szemem három évesen még nem volt ilyen durva). A doktornő mindig azzal vigasztal, hogy lám-lám anyukának is rossz a szeme (-14, -6 cilinderrel, és teljes életet élek, szemüveggel és kontaktlencsével 100%-ot látok, és van jogosítványom, napi szinten autót vezetek, valamint számítógéppel dolgozom.

Persze ez nem azt jelenti, hogy gyerekeink esetében el lehet a helyzetet bagatelizálni, csak nem fogjuk fel rögtön úgy a dolgot, mint azok az emberek akik először hallanak -5 dioptria feletti értéket, és nagyokat csodálkoznak.

70000 ezerbe került a szemüvegem, ami nyilván nem olyan szép, mint egy 1-2 dioptriás, de nem is randa. És amikor felrakom, rácsodálkozom a világra, annyira már nem is számít...

Bízzunk abban, hogy mindig talál ki valamit a tudomány és a technika. Biztos lesz valamilyen megoldás ezekre a problémákra.

Legújabban azt hallottam, hogy már elkezdték gyártani azt a szemüveglencsét, amelynek azért nem lesz vastag a széle, mert úgy oldják meg, mint azt a karikás (szódásüveg lencsét) csak a karika és a körülötte lévő lencse találkozását úgy összecsiszolják, hogy semmit nem lehet belőle látni, és a széle is vékony lesz.

Ezenkívül van még az üveglencse (persze nem gyerekeknek) ami harmada olyan vastag, mint a műanyag. Hátránya, hogy jóval nehezebb.

2011. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:

Szia! A fiam-8 éves-10 dioptriás szemüveget visel, és ő is 6-tal kezdte babakorában. Figyelj rá, hogy mindig hordja, mert az enyém azért vesztette el a térlátását, mert későn ismerték fel a bajt, s már nem lehetett segíteni rajta.

Kisebb problémákkal számolhattok, ha érdekel, elmondom, amiről a szemészeten hallgatnak. De ne ess kétségbe, a fiam csillagos ötös a suliban mindenből!

2012. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!