Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vastag a 6 dioptriás szemüveg?...

Vastag a 6 dioptriás szemüveg? Van itt olyan, akinek ennél több dioptriás szemüvege van?

Figyelt kérdés
Fiam 6 hónapos és megállapították nála, hogy messzire elég rosszul lát, ami csak rosszabb lesz serdülő korában. Jelenleg 6 dioptriás szemüveg kell majd neki, ha már tud járni.
2009. máj. 24. 18:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
6 hónapos és 6 dioptriás??? Ez biztos???? Az nagyon sok ám... nekem 3 dioptriás (29 éves vagyok) de ez is könnyített lencséjű, mert már ez is vastag lenne...
2009. máj. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

az nagyon sok!! keresztanyamnak 9es, de o beteg nyugdijasnak szamit 35 eves kora ota a szeme miatt!

anyukamnak kis koraban +4 volt, jelenleg +6nel tart.

fontos h pluszos vagy minuszos. ha elvallaljak, erdemes lenne a lezeres kezelesen gondolkodnotok. (sajnos pluszot nagy dioptriaval sokkal nehezebben vallalnak mert kockazatosabb illetve nehezebb) es rengeteg kizaro ok van. de 1 probat meger. addig is, mindenkepp vekonyitott lencset vegyetek.

2009. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

nekem is nagyon rossz a szemem:(De én ne szóljak semmit a -4es szemüvegemmel!!

Amugy elég vastag lenne,de vissza van csiszolva!!

Sztem is jobb lenne a lézeres műtét a picinek!!

22/L

2009. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem próbáld kivizsgáltatni mégegyszer máshol. nekem ovis koromban megállapították,hogy az egyik szemem csak 10-15%os. legszebb kiskori éveimet tapasz és szemüveg mögött töltöttem. kéne min. 10 dioptriás. aztán később megállapították hogy a szemem kiskoromban nem tanult meg látni, úgyhogy tök fölöslegesen volt szemüvegem vékonyított lencsés meg mittudomén. ezért javaslom h kérd újra a vizsgálatot, hátha tévedtek vagy valami.

lézeres szemműtétről meg annyit, hogy a minap néztem róla egy videót hogy csinálják, hát elég durva.. de szerintem mindenképp próbáld valami műtét segítségét kérni ha tényleg rossz a szeme. kontaklencsét semmiképp,esetleg serdülőkorában ha sportol.

2009. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

nekem -10 és vékonyított lencsés, egyáltalán nem mond6ó vastagnak.

19/L

2009. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsónak, nagyon megnyugtattál!!! Te érdeklődtél már a műtétről? Mikortól ilyen gyenge a látásod messzire?
2009. máj. 24. 23:20
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
10 éves korom körül kezdett romlani, és az orvosok valamilyen oknál fogva mindig kicsit erősebb szemüveget adtak,mint ami kellett volna, nem meglepő, h tovább romlott folyamatosan, évenként 1-1,5 dioptriával. ezért aztán 3 éve nem voltam szemészeten, nehogy megint túl erőset adjanak, és nézzenek oda, nem romlott tovább a szemem, legalábbis nem számottevően vagy zavaróan.
2009. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

ja igen, és a műtét:

nem érdeklődtem, mert nem vagyok abban az anyagi helyzetben, de most többfajta műtét létezik. egyrészt a lézeres, amivel a lézersugárral megfeleleő méretűre vágják a pupillát, h normálisan törje a fényt, de sokkal biztonságosabb az a mindössze pár perces műtét, ahol kicserélnek vmit a szemben (sajnálom, nem értek hozzá), nem tudom, Magyarországon eltejedt-e már, Oroszországban inkább ehhez a megoldáshoz fordulnak. meg elméletileg egyéb módszerek is léteznek, amik egyre inkább háttérbe szorítják a lézert.

még mindig 19/L

2009. máj. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Akkor azért oda fogok figyelni, hogy ne cserélgessék a lencséket, ha nem muszáj, több orvos véleményét is ki fogom kérni!
2009. máj. 25. 15:37
 10/25 anonim válasza:
100%

Hát az enyém meg 6-os ill. 10-es:( A 10-es elég vastag, még úgy is hogy véknyított lencsés. Sokszor zavar, mert azt hiszem mindenki ezt bámulja.

Ha teheted, és orvosilag is minden rendben műtesd meg a kisfiad szemét.

2009. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!