Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érezheti a szemcsepp ízét a...

Érezheti a szemcsepp ízét a torkában?

Figyelt kérdés
Ezen "vitatkozunk" a párommal,szerinte a szemcsepp le tud csorogni a nyelőcsövébe és érzi az ízét. Szerintem ez hülyeség.

2012. jan. 6. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát nekem is hülyeségnek tűnik.. Az, hogy az orrcsepp az le tud csorogni, az teljesen oké.. Nem erre gondolt? :D
2012. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem,szerinte a szemüregből szabad átjárás van a gyomrához.:D
2012. jan. 6. 12:01
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor ezentúl a szemembe öntöm a vizet, úgyis eljut a helyére.. :D
2012. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a szaga (aromája miatt "érezheti" így). A szánkban pédául csak az alapízek érzékeléséhez vannak az ízlelőbimbók, mégis különféle ízeket "érzünk", a többi az aromák dolga, azt pedig a szaglásunkkal érzékeljük.
2012. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet szemen keresztül inni is! Volt a Discoveryn egy ezzel foglalkozó műsor. Érdekes volt. A másik pedig, hogy orosz diákok a szemükön keresztül "itták" a vodkát..
2012. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség. A ductus nasolacrimalison keresztül a könny az orrüregbe vezetődik, az orrüreg pedig összeköttetésben van a garattal.

Tényleg le tud folyni...

2012. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"szerinte a szemüregből szabad átjárás van a gyomrához."

Egy hülye vicc szerint, nemhogy a gyomrával, de a fenekével is összefüggésben van:

Móziczka vitatkozik a témáról egy barátjával:

Fogadjunk, bebízonyítom, hogy kapcsolat van a kettő között.

-?

Mindjárt úgy fenékbe ruglak, hogy könnybelábad a szemed.

2012. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Lehet! Fél évig napi 3x kellett csepegtettem, és az elején énis csodálkozam, hogy mi ez az "íz"?! És ez bizony a szemcsepp volt :D
2012. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Hat nem hinnem:)).A szembe,barmelyik szemcseppet hasznalja,1-2 cseppnel többet nem szoktak szembe csepegtetni,hogy abbol a 2 cseppböl mennyi tud nala lecsorogni,hogy az izet is erezze,valotlannak hiszem,es azt sem hiszem hogy összekötetesbe van a szem a szajjal v. garattal.
2012. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem hiszed el, miért nem nézel utána?

Annyira imádom, mikor leírok vmit, ami TÉNY, erre vki megcáfolja. Legalább nézzél utána basszus, aztán utána cáfold meg.

Google kereső: ductus nasolacrimalis. Még a nevét is leírtam az előző kommentemben. Szted a folyamatosan termelődő könny hova vezetődik el? Elárulom, az orrüregedbe. És miért van az, hogy a hányás vagy a félrenyelt kakaó az orrodon is ki tud jönni? Azért, mert a garat az orrüreggel, a nyelőcsővel és a légcsővel is összeköttetésben van.

Ez nem hit kérdése, hanem biológia.

2012. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!