Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Erős szemallergiára, szemkönny...

Erős szemallergiára, szemkönnyezésre mennyire hamar használ a Taleum szemcsepp?

Figyelt kérdés
Szeretném,ha valaki megosztaná a tapasztalatát, hogy az erős szemkönnyezésre milyen szemcseppet vagy gyógymódot alkalmazott,mert jelenleg szinte elviselhetetlen ebben a borzalmasan szennyes levegőben a kint tartózkodás a szabadban? Még soha nem volt ilyen gondom,de most már nem merek kinn tartózkodni. Mit tegyek?
2011. dec. 2. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
orvos majd ir fel valami jó szemcseppet,és ha kell tablettát is!Calciumot szedhetsz,az is jó allergiára
2011. dec. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én allergiás vagyok egy-két dologra, meg mondjuk a poros levegőtől, vagy pl. a cigifüsttől, már nagyon kicsitől is irtóra könynezik a szemem. Két dolog használt nálam: az egyik pont a Taleum. Nem tudom, hogy nálad ez mennyire súlyos, de én lekopogom, nálam gyakorlatilag tökéletesen hat, és egy cseppentéssel kihúzom van, hogy egész nap. Szóval én csak ajánlani tudom. Nyilván lehet, hogy másnál máshogy hat, van, akinél jobban, van, akinél kevésbé, de nálam nagyon bevált.

A másik, amit bár ezt elsősorban a szemfáradtság okozta könnyezésre meg homályos látásra szoktam alkalmazni, az a Lapacho tea. (Naturland gyártmány, filteres, gyógynövénybboltokban, gyógyszertárakban, de akár a TESCO-ban is beszerezhető) Ne értsd félre, nem borogatásnak kell megcsinálni, hanem rendesen, teakánt meginni, napi 1-2 bögrével, és utána 10-20 perccel már érehzetően kevéssé könnyezik, meg nem olyan fáradt a szem.

A harmadik, már klasszikus módszer a kamillás borogatás.

Remélem, tudtam segíteni!

2011. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ha már az első hozzászóló szóba hozta, allergiás is vagy, vagy "csak" irritálja a szemedet a sok szenny?
2011. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosnak tartom a választ.Allergiás is vagyok,de még pontosan nem tudom mire, mert időnként tüsszögés, orrfolyás is társul a könnyezéshez, ami gyakran olyan, mint egy kis patak.Ma kaptam ezt a gyógyszert,még csak 2x csöpegtettem,mintha valami hatása lenne,vagy csak azért érzem mert nem voltam kinn azóta?
2011. dec. 2. 23:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem rá az allergiára, mert a szem-irritáció meg a szem allergiás reakciója kicsit más kezelést igényelhet. Egyszerű szem-irritációnál elegendő a szemcsepp, és/vagy a kamillás borogatás, de ha allergiás is vagy, akkor célszerűbb, ha magát az allergiát is kezeled, nem csak a könnyezést. Mert az allergiás tünetek összefügghetnek. Az orr allergiás tüneteire én régebben Flixonase orrspray-t használtam (ezt csak szakorvos írhatja fel, illetve háziorvos is szakorvosi javaslatra), egész hatékony. Aztán volt szerencsém Afrin orrspray-hez, ami nekem nem nagyon hatott (amúgy vény nélkül kapható), illetve most Cromosandoz orrspray-t használok. (Ugyanaz a hatóanyaga, mint a Taleum szemcseppnek, és mindkettő vény nélkül kapható, tehát fel sem kell iratnod, bemész a gyógyszertárba, és kiváltod.)

Mellette szedhetsz gyógyszert (antihisztamint) is az allergiára, ami eleve meggátolja (legalábbis próbálja, de mindenesetre a tűneteket nagyon lecsökkenti), hogy az immunrendszered allergiás reakciót mutasson. Ilyen gyógyszerek pl. a Telfast vagy Allegra (ugyanaz a hatóanyag), illetve a Parlazin, ami irtó hatékony, de sokaknál álmosságot, és/vagy fejfájást okozhat. Mindkettő vény nélkül kapható.

Gyógyteák közül a szőlőmag-tea (Dr. Chen féle, Pollengrape) kimondottan allergiás tünetek enyhítésére és gyógyítására (!) alkalmas. (Azért hangsúlyozom ki, mert aki kúraszerűen (pár hónapon át) alkalmazza, annál képes az allergiát nagyrészt, vagy akár teljesen is megszüntetni. Míg az antihisztaminok, orrsprayk és szemcseppek csak kezelik az allergiát, de nem gyógyítják, tehát ha abbahagyod, újra előjönnek a tünetek. Ez a szőlőmag-tea meg képes kigyógyítani az allergiából.)

Esetleg ha a homeopátiás szerekben hiszel (bár én biológia tudásom alapján ezeket csak jó csomagolású, hatóanyagmentes placebóknak tartom, de hátha neked hat :) ) a Coryzalia nevű tabletta az, ami allergiás tünetekre való.

Remélem tudtam segíteni. :)

2011. dec. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólást,amiért ilyen széleskörű leírásban próbálsz segíteni.Egészen biztos vagyok benne, hogy segítettél, a fentiek alapján már nagyobb a rálátásom az egészre.Soha még nem volt ilyen gondom,de most azért kérdeztem rá,mert fogalmam sincs mennyi az az idő,amikor hatnak ilyen esetben a szerek. Köszi a segítséget!
2011. dec. 3. 06:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

A közvetlenül ható szerek - szemcsepp, orrspray, antihisztamin tartalmú gyógyszer, kalcium - kvázi aznnal hatnak. (Jó, azonnal alatt értsd hogy kb. negyed óra, vagy még annyi sem...) A kamillás borogatás is, szinte azonnal érezteti hatását, egyből megnyugtatja a szemet, és olyan fél óra, mire teljesen kifejti a hatását. A lapacho is kb. fél óra, a szőlőmag-tea meg ugye inkább kúraszerűen, hosszabb távon alkalmazható, tehát attól pár perc alatt, látványos javulást ne remélj, az inkább hosszabb távon hatásos, persze azonnal is hat valamelyest, de igazán pár hónap után mutatkozik meg az előnyös hatása.

Egyébként ha valami kérdésed van, szívesen válaszolok, írhatsz nyugodtan privátot is.

2011. dec. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a bő infót,ha bármi van jelentkezem, megírom mire jutottam. Üdv.
2011. dec. 3. 09:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!