Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Amikor nézitek sokáig pl. a...

Amikor nézitek sokáig pl. a tiszta kék eget, szoktatok ilyeneket látni? (KÉP mellékelve)

Figyelt kérdés

Nyáron, amikor tiszta az idő, szeretek kifeküdni a nyaralónkban a napra. Pár percig kémlelem a tiszta égboltot és érdekes formák jelennek meg előttem.


[link]


A szemfelületen, a szaruhártyán mozognak ezek a valamik, mert a szemmozdulatokat is követik. Tisztán kivehetően, körvonalazottan látom ezeket. Szaruhártyán lévő apró szennyeződések lehetnek?


2011. dec. 11. 01:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, ilyeneket mindenki lát. Egyszer láttam egy videót, amiben egy orvos elmondta a tudományos okát. Azt hiszem az volt, hogy a szemünkben vannak elhalt erek, amik, mivel nincsen bennünk vér, átlátszóak, ezeket látjuk. Mindig ott vannak, de csak akkor vesszük észre őket, ha egy egyszínű felületre sokáig nézünk.
2011. dec. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
De jó! Én napozás közben szoktam látni, mikor csukva van a szemem. De eddig nem tudtam mi az :D
2011. dec. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos egyre többet látok, most már a monitor előtt is, régen csak túl erős fényben, vagy fehér csillogó felület előtt úszkáltak ezek a vackok.
2011. dec. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Évajuli, első vagyok. Azt is mondta az az orvos aki beszélt a videón, hogy akkor látjuk ezeket a foltokat egyre többször, ha rákoncentrálunk, mert a szemünk azt hiszi, hogy arra kell koncentrálnia! Próbálj nem koncentrálni rá és akkor nem fogod látni őket.
2011. dec. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek a szem üvegtestében vannak. A kocsonyás anyag összezsugorodik, és ezek árnyékot vetnek a retinára.

Úszóhomály a neve.

http://www.youtube.com/watch?v=sxroMCVgpPk

[link]

Nekem kb. fél éve van és egyre több lett. Szerencsére van rá gyógyszer (bár a szemorvosom azt mondta hogy nincs). Javult azóta, a készítmény neve: Vitreoxigen. Magyarországon sajnos nem árusítják, mi is Olaszországból hozattuk.

17/l

2011. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az orvosok mindig azt mondják, hogy ne figyeljünk arra, amit nem tudnak gyógyítani. :-))))))))

Annyiban igazuk van, hogy nem kell vele foglalkozni, mert akkor kevésbé zavar.

2011. dec. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 [Reno] válasza:
lol, hat, azert jo hogy nem csak en latok ilyeneket, en el is neveztem. ikszdé, mivel mindig ugyan azt látom, olyan mint egy fűnyíró, de kacsára is hasonlít. :O
2011. dec. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!