Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemszárazság ellen javaslatok?

Szemszárazság ellen javaslatok?

Figyelt kérdés

Elmentem szemészetre, mert nagyon fájtak a szemeim. Azt mondta dr. Úr, hogy szárazak a szemeim, ezrét sajogtak. Felírt két cseppet, az Efflumidex-et gyulladás csökkentésre (napi 3×) ill. a Refresh-t (ezt bármikor csepegtethetem, amikor érzem hogy száraz vagy fáj a szemem)

Nos a probléma az, hogy belecsepegtetek a szemembe, DE már 5 percel utána ismét szúr, bök és száraznak érzem mind a két szememet. Fájnak, és emiatt a fejem is. Tegnap is legalább 10× cseppentettem, de estére már megint bevörösödtek és nagyon fájtak a szemeim. Komolyan mondom rendesen fáj a nézés.

Volt már valakinek hasonló panasza? Hogy lett jobb? Mellesleg egész nap a monitort nézem, mert a munkámhoz tartozik.


(2 perce csepegtettem, és már megint tudnék, annyira éget....)


2011. nov. 3. 13:51
1 2
 11/13 anonim válasza:
Ja és én is sajnos napi 8 órában a monitort nézem. Nyáron általában nem volt gond, nem vörösödött be, nem égetett..
2012. nov. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia azóta javult valamit a szemed?
2021. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

10 és 11 vagyok:

2012 óta folyamatosan használtam a száraz időszakban a műkönnyeket, több-kevesebb sikerrel. Képernyő előtti munkavégzés miatt a céges szemvizsgálaton mondták, hogy kérjek egy kékfényszűrős szemüveget. Ez lassan 2 éve volt, amióta azt használom a gépezéshez, szinte sosincs szemszárazság, pirosság, égő érzés. Hasonló helyzetben lévőknek ajánlom kipróbálni a kékfényszűrős lencsét..

2021. szept. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!